کد مطلب: 178713
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۲۱
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: ایران تنها کشوری است که از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان حمایت کرده و می‌کند.
 

به گزارش ایران خبر، «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران امروز (جمعه) به مناسبت سالروز پیروزی تاریخی مقاومت حزب الله در جنگ ۳۳ روزه لبنان در پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار داشت: در سالگرد شهادت امام حسین (ع) و انقلابش، ملت فلسطین، نبرد بزرگی را با دشمنانش انجام داد.

وی عنوان کرد: در سال ۱۹۶۷ میلادی رژیم صهیونیستی نبردی را علیه چهار کشور عربی آغاز کرد و توانستند منطقه را اشغال کند اما پس از آن مردم فلسطین انتفاضه خود را آغاز کردند. مردم فلسطین در انتفاضه اول انقلاب خود را نمایش گذاشتند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به روند پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، بیان کرد: رژیم صهیونسیتی پس از چند جنگ، وارد نوار غزه شد که به ظاهر مساحت کوچکی دارد اما اراده و قدرت مردم بسیار بزرگ است. رژیم صهیونسیتی در تمام این جنگ‌ها با شکست مواجه شد و به اهداف خود نرسید.

ابوشریف تصریح کرد: در سال ۲۰۲۱ میلادی مقاومت خود را در برابر رژیم صهیونسیتی آغاز کرد و این جنگ باعث شد آرزوی صهیونیست‌ها با شکست مواجه شود و آنها به این شکست اعتراف کنند. آنها آرزو کردند حیات رژیم صهیونسیتی ۸ سال ادامه پیدا کند.

وی افزود: نبرد شمشیر قدس باعث وحدت میان گروه‌های فلسطینی شد زیرا گروه‌های صهیونیستی تلاش می‌کردند مردم فلسطین را در سطوح مختلف تجزیه کند اما این مسأله اتفاق نیافتاد. جنبش جهاد اسلامی فلسطین پس از پایان شمشیر قدس کار پیشرفت کرانه باختری را آغاز کرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران گفت: این جنبش با تمام قوا و امکانات خود اقدام به تقویت نظامی کرانه باختری کرد و باعث خیزش در این منطقه علیه رژیم صهیونیستی شد. روند تلاش رژیم صهیونیستی برای بازداشت یکی از رهبران جهاد اسلامی ضعف آنها را بیش از پیش نشان داد.

ابوشریف اضافه کرد: رژیم صهیونسیتی از میانجی گری مصر سوء استفاده کرد تا به این جنگ پایان دهد و یکی از قهرمانان جنبش فلسطین را به شهادت برساند و در نهایت در جنگ اخیر رژیم صهیونیستی مجبور به مذاکره برای پایان جنگ شد.

وی خاطرنشان کرد: در جنگ اخیر فقط جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنگ شرکت کرد و به تنهایی توانست دشمن را بترساند و کاری کند که دشمن صهیونیستی مجبور شود نصف فلسطین را ببندد. تمام اینها نشانه ضعف، نا امیدی و ترس دشمن است و زمینه پیروزی‌های آینده خواهد بود.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران افزود: تمام این پیروزی‌ها مگر با حمایت جمهوری اسلامی ایران حاصل نمی‌شد. ایران تنها کشوری است که از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان حمایت کرده و می‌کند.

وی در پایان ضمن تشکر از حمایت کردم ایران از مردم فلسطین گفت: از شما مردم ایران و دولت ایران و رهبر ایران هم تقدیر می‌کنم که همواره حامی مردم فلسطین بوده‌اید. به شما وعده می‌دهم در اینده نزدیک در قدس شریف پس از پاک شدن از لوث وجود صهیونیست‌های غاصب نماز خواهیم خواند.

منبع : خبرگزاری مهر