کد مطلب: 179117
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۳
ایران آنلاین-جان باختن۲۴ مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته/ ۱۷ استان بدون فوتی : : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۲۷ مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته، شمار جان باختگان به ۱۴۳ هزار و ۸۹۴ نفر رسید و همچنین ۱۷ استان بدون مرگ و میر و ۸ استان هم فقط یک فوتی داشته است.
 

به گزارش ایران خبر، ، تاکنون ۶۵ میلیون و ۳ هزار و ۴۲۱ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۲۵۷ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۶۴ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۲۲۰ هزار و ۷۴۲ دُز رسید.

در شبانه روز گذشته ۶۱ هزار و ۸۹۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. از دیروز تا امروز (پنجشنبه دهم شهریور ۱۴۰۱) و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و ۳۱۲ نفر از آنها بستری شدند و به این ترتیب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۳۲۵ نفر رسید.

در شبانه روز گذشته، تمامی استانهای کشور مرگ و میر تک رقمی داشته اند که ۱۷ استان بدون مرگ و میر و ۸ استان نیز، فقط یک مورد مرگ و میر بیماران کووید۱۹ را تجربه کرده اند.

خوشبختانه تاکنون ۷ میلیون ۲۹۹ هزار و ۹۶۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۱۰۴۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۵۳ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۲۰۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

 

منبع : ایران آنلاین