کد مطلب: 179812
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۹
ورامین- فرمانده انتظامی شرق استان تهران با بیان این که امنیت مردم خط قرمز پلیس است، گفت: اجازه نمی دهیم، معاندین و فتنه گران داخلی و خارجی با آشوبگری کشور را به سمت ناامنی ببرند.
 

به گزارش ایران خبر، سردار کیومرث عزیزی ظهر جمعه در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه ورامین گفت: در اغتشاشات اخیر پلیس با ایثارگری خود چشم فتنه را در دیار ۱۵ خرداد کور کرد و مردم این دیار به واسطه بصیرت همیشگی و مثال زدنی خود، اولین شهری بودند که در کشور از پلیس حمایت و آشوب آشوبگران را در نطفه خفه کردند.

وی افزود: معاندین و فتنه گران داخلی و خارجی فکر می‌کردند می‌توانند با آشوب گری کشور را به سمت ناامنی پیش ببرند اما حافظین امنیت اعم از پلیس و بسیج مانند همیشه موظف به تأمین امنیت مردم بودند و با همراهی خود مردم نگذاشتند دشمنان به اهداف از پیش تعیین شده خود برسند.

عزیزی تأمین امنیت مردم را خط قرمز پلیس دانست و عنوان داشت: رکن اصلی آسایش مردم تأمین امنیت آن‌ها است و رکن رکین پلیس نیز در این مهم خلاصه می‌شود و در این راستا پلیس در یک سال گذشته کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی به برخی کارهای صورت گرفته در این خصوص در فرماندهی انتظامی شرق استان تهران اشاره کرد و بیان داشت: رشد ۴۰ درصدی یگان امداد، افزوده شدن ۱۸۶ خودرو با کمک استاندار محترم تهران، افزایش ۶۰ درصدی استخدام در فراجا شرق استان تهران، ایجاد مرکز آموزش شهید فخری زاده در پردیس با ظرفیت ۲۰۰ نفر در هر دوره، ساخت ۱۲ کلانتری در شرق استان تهران در شهرها و بخش‌های مختلف، ایجاد فوریت‌های پلیس فتا در سامانه پلیس، افزایش پاکسازی محل آلوده از وقوع جرم شامل کشفیات مواد مخدر و سرقت، ارائه انواع مشاوره در کلانتری‌ها و مختومه و مصالحه شدن حدود ۹ هزار پرونده در این زمینه، حضور در برنامه‌های محرومیت زدایی توسط نیروهای پلیس از جمله این برنامه‌ها است.

فرمانده ئانتظامی شرق استان تهران خاطر نشان کرد: پلیس در صف اول مبارزه با آشوبگران بوده و هست و کمک مردم در این مسیر بسیار کارگشا بود و اراذل و اوباش نیز بدانند برای حفظ امنیت و جان مردم پلیس به هیچکس رحم نخواهد کرد.

وی در پایان گفت: از دولت و مجلس خواهانیم که با بهره گیری از نظرات آحاد مردم خصوصاً فرهیختگان حل مشکلات معیشتی مردم خصوصاً پلیس را در دستور کار داشته باشند و این عزیزان بدانند خدمات پلیس به جامعه تفاوت‌های اساسی با دیگر کارکنان دارند و پلیس شبانه روز در خدمت جامعه اسلامی قرار دارد لذا امیدواریم برای حل مشکلات معیشتی پلیس اقدامات لازم صورت گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر