کد مطلب: 179845
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۸
شهردار تهران گفت: موضوع کودکان کار از مباحث حوزه آسیب‌های اجتماعی است که یک بخش آن مربوط به وظایف خود شهرداری و بحث زباله گردها است و باید پرونده آن را ببندیم.
 

به گزارش ایران خبر، بیست و نهمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران روز شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، عباس جوهری معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران، محمد امین توکلی‌زاده معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، احمد احمدی صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سمانه زمانی مدیرکل بهزیستی استان تهران و جمعی دیگر از نمایندگان نهادهای مرتبط با این حوزه برگزار شد.

بررسی آخرین وضعیت مجموعه‌های تربیتی، آموزشی، درمانی و میزان ظرفیت آنها برای پذیرش معتادان متجاهر، رایزنی استانداری برای تخصیص اعتبار از طریق وزارت کشور برای حوزه آسیب‌های اجتماعی، پیگیری پرداخت اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر، سنجش نیازهای یاورشهرهای فعال و تکمیل تجهیزات در آنها، تجهیز یاورشهر ۹ و ایجاد پلی تکنیک در آن و بررسی موضوعات و تصویب مصوبات جدید از جمله محورهای بیست و نهمین جلسه قرارگاه اجتماعی شهر تهران بود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در بخش پایانی این جلسه اظهار کرد: موضوع کودکان کار از مباحث حوزه آسیب‌های اجتماعی است که یک بخش آن مربوط به وظایف خود شهرداری و بحث زباله گردها است و باید پرونده آن را ببندیم؛ البته آمار این پدیده در یکی از مناطق تقریباً به صفر رسیده است و باید در سایر نقاط نیز از طریق برخورد با سر شبکه‌ها اقدامات مقتضی انجام شود.

وی بخش دوم مربوط به کودکان کار را کودکان و نوجوانانی که در خیابان‌ها حضور دارند و استثمار می‌شوند، برشمرد و توضیح داد: در این رابطه نیز اقداماتی انجام می‌شود از جمله اینکه مرکزی در خیابان قزوین آماده می‌شود که می‌تواند حدود ۶۰۰ نفر از این کودکان را آموزش دهد؛ همچنین یک مرکز در منطقه ۱۵ برای آموزش این کودکان راه اندازی می‌شود تا به سرعت هویت چهار راه‌های ما مشخص و این نقاط ساماندهی شوند.

زاکانی با بیان اینکه مسئله دیگر در این حوزه متکدیان هستند که برای حل این مشکل نیز در حال تصمیم هستیم، عنوان کرد: مسئله مهم در همه این مسائل، خانواده این افراد هستند که باید پشتیبانی شوند و شهر ما از بعد اجتماعی تبدیل به الگو شود.

منبع : خبرگزاری مهر