کد مطلب: 180086
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۴
آبادان- نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: در بخش آبزی‌پروری و شیلات، صیادان کمترین درآمد را دارند که این قابل پذیرش نیست.
 

به گزارش ایران خبر، جلیل مختار ظهر امروز پنجشنبه در آئین برداشت ماهی سی باس از سه مزرعه پژوهشی آبادان که در سینما مهر برگزار شد، اظهار کرد: موضوع اشتغال و فرصت شغلی یک فرآیند است که باید از جایی شروع شود چون منتهی به نشان دادن در اقتصاد جامعه خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه ابتدایی‌ترین قدم در اشتغال مؤلفه آموزش است، ادامه داد: باید سازمان‌ها از کارآفرینی حمایت کنند؛ حلقه ارتباط و نهایی کارآفرینی منتهی به بازاریابی است.

مختار عنوان کرد: در سالیان گذشته پژوهشکده و مراکز پژوهشی سازمان شیلات سه بار از سوی بنده پیگیری شده ولی اتفاقی رخ نداد؛ بنابراین باید مراکز پژوهشی میان مردم باشند و به آنها کمک کنند که در این راستا اتاق بازرگانی آبادان حمایت کرد و این اتفاق خوب رقم خورد.

نماینده مردم آبادان در مجلس با بیان اینکه مؤلفه‌های توسعه در آبادان مشخص است، توضیح داد: باید به فکر صنعت مولد جایگزین باشیم. در بخش آبزی‌پروری و شیلات، صیادان کمترین درآمد را دارند.

مختار گفت: باید با انعقاد تفاهمنامه‌هایی در این زمینه نهادها و سازمان‌هایی همچون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، بهزیستی پای کار بیایند.

نماینده مردم آبادان در مجلس تاکید کرد: به یک سری وام‌ها برای احداث کارخانه غذایی در منطقه نیاز است تا بتوان به رونق اشتغال در منطقه کمک کرد.

مختار گفت: شیلات نباید فقط مکانیزم نظارت داشته باشد بلکه ترویج از وظایف آن است.

منبع : خبرگزاری مهر