کد مطلب: 180736
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
دادستان تهران با ۱۱۵ نفر از شهروندان و برخی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان حوادث اخیر دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی صالحی؛ دادستان تهران به همراه جمعی از معاونان ستادی و قضائی خود، در دیدار چهره به چهره با متقاضیان، از نزدیک در جریان درخواست‌ها و مشکلات مردم و برخی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان در حوادث اخیر قرار گرفت و دستور رسیدگی‌های لازم را صادر کرد.
دیدار دادستان تهران با خانواده‌های معترضان 2 ماه اخیر
دادستان تهران در این ملاقات مردمی با برخی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان حوادث اخیر که درخواست عفو، تخفیف مجازات و دقت در روند رسیدگی را داشتند ملاقات و ضمن استماع مسائل و تقاضاهای این افراد دستورات لازم را در چارچوب قوانین صادر کرد.
گفتنی است؛ برنامه ملاقات مردمی دادستانی تهران، در راستای سیاست‌های قوه قضائیه و برنامه‌های عملیاتی دادسرا مبنی بر کاهش فاصله مسئولان قضائی با مردم و تکریم ارباب رجوع، صبح روز چهار شنبه هر هفته با حضور دادستان و معاونان وی در ساختمان مرکزی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، واقع در میدان 15 خرداد برگزار می‌شود.
این برنامه با هدف نظارت دادستانی بر عملکرد دادسراها و تسریع در گره‌گشایی از کار مردم برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به ساختمان مرکزی دادسرا و اخذ نوبت با دادستان تهران ملاقات کنند.
این خبر می‌افزاید؛ رئیس کل دادگستری استان تهران هم ظهر امروز در میز خدمت جهادی در مسجد ارگ حاضر شد. این میز خدمت به‌منظور استماع بدون واسطه مسائل و مشکلات حقوقی مراجعان و به همت حوزه مقاومت بسیج دادگستری کل استان تهران مستقر شد.
علی القاصی‌مهر؛ رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن اقامه نماز ظهر و عصر در جمع نمازگزاران، پاسخگوی مسائل و مشکلات حقوقی مراجعان به میز خدمت مسجد ارگ بود و ضمن استماع مسائل حقوقی و قضائی مطروحه از سوی مراجعان، دستورات لازم را صادر کرد.
 
منبع : تسنیم