کد مطلب: 180777
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۷
بحران هزینه‌های زندگی که مردم بریتانیا در زمان حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، شور و شوق خریدهای جمعه سیاه را از بین برده است.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نقل از سی‌ان‌ان، بحران هزینه‌های زندگی که مردم بریتانیا در حال حاضر با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، شور و شوق خریدهای جمعه سیاه را از بین برده است.

اکنون، این رویداد سالانه خرید با تهدید ناشی از اعتصابات هم مواجه است که می‌تواند تحویل کالاها را مختل کند و فروش آن‌لاین را کاهش دهد و ضربه دیگری به اقتصاد در حال رکود این کشور وارد کند.

حدود 235 هزار کارگر و کارمند این هفته در سراسر بریتانیا دست به اعتصاب زده‌اند که شامل کارکنان مدارس، دانشگاه‌ها و بخش خدمات پستی می‌شود.

این کارکنان در حالی که با افزایش قیمت مواد غذایی و قبوض انرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، خواستار حقوق و شرایط کاری بهتر هستند.

رشد 13.5میلیاردپوندی بدهی دولت انگلیس در یک ماه
انگلیس با شدیدترین کاهش تولید از زمان همه‌گیری کرونا مواجه است

اعتصاب بیش از 115 هزار کارمند شرکت پست دولتی انگلیس موسوم به "رویال میل" در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز فروش و تحویل جمعه سیاه را در زمان حساسی از سال برای خرده‌فروشان تهدید می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ای که به لینکدین ارسال شده است، در نتیجه اعتصابات پستی، به‌ویژه بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک متحمل "خسارت عظیمی" شده‌اند، زیرا آنها "برای بخش عمده تجارت خود به یک سرویس پستی کارآمد متکی هستند.

این بیانیه توسط موری لمبل، مدیرکل ای‌بِی eBay در انگلستان، مارتین مک‌تیگ، رئیس فدراسیون کسب‌وکارهای کوچک، و میشل اونز، بنیانگذار کمپین کسب‌وکارهای کوچک بریتانیا امضا شده است.

این در حالی است که کارکنان بخش خدمات پستی نیز در حال برنامه‌ریزی برای اعتصاب بیشتر در روزهای 30 نوامبر و 1 دسامبر، پس از اعتصابات در ماه اوت و سپتامبر هستند.

رویال میل در بیانیه‌ای اعلام کرد: مشتریان باید منتظر تأخیر در اقلامی باشند که درست قبل، در حین یا بلافاصله پس از اعتصاب پست شده‌اند.

اعتصابات امسال بریتانیا را فراگرفته است، زیرا کارگران با بدتر شدن بحران اقتصادی که به‌سمت رکود فرو می‌رود با افزایش هزینه‌های زندگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

دستمزدها راکد مانده و نتوانسته است با تورم که اکنون به بالاترین رقم خود در 41 سال گذشته رسیده است، همگام شود و این امر زمینه را برای مشکلات بین کارفرمایان و کارمندان فراهم کرده است.

+

منبع : تسنیم