کد مطلب: 180861
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۲
وزیرکشور با اشاره به اقدامات کمیته تحقیق و تفحص گفت: کمیسیون تحقیق لیستی از کارها را بر عهده دارد و جبران خسارات وارد شده به مردم در اغتشاشات اخیر در حال پیگیری است.
 
به گزارش ایران خبر، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز (چهارشنبه ۹ آذر ماه) در جمع خبرنگاران در حاشیه هیئت دولت درباره اقدامات صورت گرفته در کمیته تحقیق و تفحص کشور و نتیجه حاصله از آن، گفت: کمیسیون تحقیق لیستی از کارها را بر عهده دارد؛ از جمله اینکه حجم خسارت‌هایی که وارد شده را برآورد کنند و درباره کسانی که بی‌گناه بوده‌اند و جان خود را در اغتشاشات از دست داده‌اند تحقیقاتی صورت دهد. همچنین پیگرد کسانی که از عوامل اغتشاشات محسوب شده و موجب اتفاقات اخیر بوده‌اند در دستورکار این کمیسیون است.
وی با اشاره به اینکه جبران خسارات وارد شده در حال پیگیری است، بیان کرد: اطلاعات در حال جمع‌آوری است و جلسات متعددی با سازمان‌های ذی‌ربط تشکیل شده و این جلسات تا روشن شدن جزئیات ادامه خواهد داشت.
وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر شکایت مردم از مأموران امنیتی و انتظامی، تصریح کرد: عمده خسارات اخیر، توسط اغتشاش‌گران وارد شده است اما فراجا اعلام کرده که اگر کسی دچار خسارتی شده و شکایتی دارد از طریق سامانه فراجا آن را اعلام کند. پیگیری این موارد در دستور کار ما قرار دارد.
وحیدی تصریح کرد: هنوز ارزیابی کامل و دقیقی درباره ارزیابی خسارات ایجاد شده نداریم و نتایج بررسی‌ها نهایی نشده است.
وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر شرایط شهرهای مناطق غربی کشور در جریان درگیری‌های اخیر، اظهار کرد: در حال حاضر شهرها آرام است و مشکلی وجود ندارد. البته طبیعی است که جریانات معاند و تروریست و تجزیه طلب که خارج از مرزهای ما هستند مرتباً تلاش می‌کنند شرایط این مناطق را به هم بریزند؛ اما با این وجود شرایط آرامی برقرار است.
وی تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول مراقبت‌های دائمی را دارند. همچنین در جریان سفر نخست‌وزیر عراق به تهران نیز در این باره بحث و مذاکره شد. نکته مهم آن است که مراقبت مداومی وجود داشته باشد تا دشمنان نتوانند کاری از پیش ببرند.
 
منبع : خبرگزاری مهر