کد مطلب: 181224
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴۱ هزار واحدی روبرو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 12میلیارد و 125میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 6هزار و 959میلیارد تومان در بیش از 555هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 41 هزار و 802واحدی در ارتفاع یک میلیون و 538هزار و 3واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های بیمه دانا، پرداخت الکترونیک سامان کیش و انتقال داده‌های آسیاتک افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 5میلیارد و 722میلیون ورقه به ارزش 4هزار و 842میلیارد تومان در 306هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 365واحد رشد کرد و در ارتفاع 19 هزار و 536واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، سنگ آهن گهر زمین و مجتمع جهان فولاد سیرجان شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، مدیریت انرژی امید تابان هور و سرمایه‌گذاری توسعه گوهران امید بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : تسنیم