کد مطلب: 181272
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۲
منطقه ۱۵ با شاخص آلودگی ۱۷۵ بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا در حال حاضر آلوده‌ترین منطقه تهران است و پس از آن منطقه ۱۲ با شاخص ۱۶۴ آلوده‌ترین هوای پایتخت را دارد.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، در حال حاضر شاخص آلودگی هوای پایتخت هم‌اکنون در هفت منطقه تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش، منطقه ۱۵ با شاخص آلودگی ۱۷۵ در حال حاضر آلوده‌ترین منطقه تهران است و پس از آن منطقه ۱۲ با شاخص ۱۶۴ آلوده‌ترین هوای پایتخت را دارد.

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با افزایش نسبی تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه تا حدودی از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد خواهد شد.

پنجشنبه هشتم دی ۱۴۰۱، با توجه به عدم وزش باد مؤثر تا صبح فردا هم‌زمان با افزایش تردد خودروها افزایش غلظت آلاینده‌ها و تداوم برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

استمرار شرایط پایدار جو در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. با حاکمیت جو پایدار و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

هم‌اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۱۳۴ یعنی بازه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز این شاخص روی عدد ۱۱۵ یعنی بازه ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

منبع : خبرگزاری مهر