کد مطلب: 181516
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۷
سمنان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با اشاره به وقوع چند زمین لرزه در آرادان، گفت: این شهرستان از صبح امروز تا کنون هشت بار لرزیده است.
 
به گزارش ایران خبر، کمال طاهریان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه دو زمین لرزه به بزرگی ۴ و ۲.۸ ریشتر حوالی آرادان را لرزاند، ابراز داشت: این زمین لرزه‌ها طبق اعلام مرکز لرزه نگاری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ۱۱:۵۱ و ۱۱:۱۲ ظهر امروز دوشنبه به وقوع پیوسته است.

وی بابیان اینکه از زمان ثبت اولین زمین لرزه تا کنون این منطقه هشت بار لرزیده است، افزود: خوشبختانه روند این پس لرزه‌ها به صورت کاهشی گزارش شدند و چندان محسوس نبودند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه بلافاصله تماس‌های لازم با فرمانداری آرادان گرفته شد، ابراز داشت: اکنون این شهرستان به صورت آماده باش قرار دارد و تیم‌های ارزیاب به محل اعزام و پیش بینی‌های لازم به عمل آمده است.

طاهریان با بیان اینکه خوشبختانه هیچ گزارشی از فرمانداری آرادان مبنی بر فوت یا تلفات و جراحت مردم در منطقه وقوع زمین لرزه ارائه نشده است، اضافه کرد: زمین لرزه‌ها بدون خسارت بوده و آرامش به صورت کامل در شهرستان برقرار است.

منبع : خبرگزاری مهر