کد مطلب: 181566
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸
سخنگوی دولت تاکید کرد: دولت تکلیف قانونی خود را در خصوص تدوین لایحه بودجه انجام داده است و اکنون مجلس باید اعلام وصول کند. بزودی دولت قانون برنامه هفتم توسعه را هم تقدیم مجلس خواهد کرد.
 
به گزارش ایران خبر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در گفتگویی در پاسخ به اینکه تدوین برنامه هفتم توسعه و لایحه بودجه در چه مرحله‌ای هستند، گفت: دولت تکلیف قانونی خود را انجام داده و تدوین بودجه سالانه را طبق روال از فروردین و اردیبهشت شروع کرده است و باتوجه به موعد قانونی آئین‌نامه داخلی مجلس تحویل مجلس شورای اسلامی داده است.
وی اشاره کرد: طبق آئین نامه مجلس اگر در سالی دولت تدوین سیاست‌های کلی «قانون برنامه» را هم به عهده داشت، باید سیاست‌های کلی آن تا پیش از خردادماه به دولت ابلاغ شود که این امر تا شهریورماه صورت نگرفت و دولت بر اساس تکلیف قانونی خود تدوین بودجه را تکمیل کرد و تدوین قانون برنامه را هم پس از ابلاغ آغاز نمود.
سخنگوی دولت تصریح کرد: امسال برای اولین بار ۱۸ جلسه کارشناسی قوی برای بررسی قانون بودجه برگزار و احکام دائمی بودجه از احکام یک ساله جدا و تقدیم مجلس شد.
بهادری جهرمی اضافه کرد: مجلس طرحی را در دستور کار داشت که طبق آن دولت می‌تواند فرایند تقدیم بودجه به مجلس را دو مرحله‌ای کند. به این صورت که در یک مرحله احکام و اعداد کلان و در مرحله بعد جداول تقدیم مجلس شود و دولت بر همین مبنا طرح اولیه را تقدیم مجلس کرد.
وی در پایان تاکید کرد: دولت تکلیف قانونی خود را در خصوص تدوین لایحه بودجه انجام داده است و اکنون مجلس باید اعلام وصول کند. بزودی دولت قانون برنامه هفتم توسعه را هم تقدیم مجلس خواهد کرد.
 
منبع : خبرگزاری مهر