کد مطلب: 181567
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۸
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به توضیحاتی درباره تأخیر در تعیین رتبه قطعی معلمان گفت: امیدواریم تا پایان سال رتبه‌های قطعی معلمان اعلام شود.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی امروز درباره تأخیر در تعیین رتبه قطعی معلمان اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان سال گذشته در مجلس تصویب شد، دولت دوازدهم 5 هزار میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص داده بود که دولت فعلی 38 هزار میلیارد تومان برای 1.5 سال اجرای رتبه‌بندی تأمین کرده است.

وی افزود: آموزش و پرورش باید به روند تعیین رتبه قطعی معلمان سرعت دهد اما مشکل فعلی این است که بارگذاری آثار پژوهشی و سوابق آموزشی معلمان در سامانه و روند بررسی آن طولانی شده است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس بیان کرد: طبق اعلام آموزش و پرورش، رتبه یک یا همان آموزشیار معلم برای تمام فرهنگیان صادر شده است اما بیشترین جمعیت مربوط به رتبه‌های 2، 3 و 4 و جمعیت کمتری برای رتبه 5 است که باید سریعتر رتبه قطعی افراد مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم تا پایان سال رتبه‌های قطعی معلمان اعلام شود، متذکر شد: هدف اصلی رتبه‌بندی ارتقای کیفیت و ارتقای جایگاه معلم است.

پیشنهاد آموزش و‌ پرورش برای تغییر استخدام قطعی دانشجو معلمان

فلاحی درباره تعیین تکلیف استخدامی معلمان غیررسمی گفت: طرحی در دستور کار مجلس است تا تمام معلمان غیررسمی که با آموزش و پرورش همکاری داشتند ساماندهی شده و به لحاظ استخدامی تعیین تکلیف شوند.

به گزارش ایران خبر، طبق جدیدترین وعده مسئولان آموزش و پرورش، صادق ستاری‌فرد سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش گفته است «‌از این ماه (دی ماه) فرآیند تعیین رتبه قطعی و نهایی معلمان انجام خواهد شد و تاکنون 50 هزار نفر از همکاران توسط هیئت‌های ممیزه مناطق تعیین رتبه‌ شده‌اند.»

منبع : تسنیم