کد مطلب: 181678
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۵
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۶هزار واحدی روبرو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 15میلیارد و 34میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 9هزار و 158میلیارد تومان در بیش از 663هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 36هزار و 960واحدی در ارتفاع یک میلیون و 680هزار و 675واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، مهندسی نصیر ماشین و موتورسازان تراکتورسازی ایران افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 10میلیارد و 499میلیون ورقه به ارزش 222هزار و 71میلیارد تومان در 413هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 431واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 376واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گیلان و سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : تسنیم