کد مطلب: 181761
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۱۵
دادرس گفت: به علت برودت هوا۲۰ تا ۳۰ درصد جایگاه های سی ان جی ها تعطیل هستند که علت این امر افت فشار در پایانه‌های گاز رسانی مناطق شمالی و مناطق سردسیر کشور است.
 

به گزارش ایران خبر، این روزها خبر تعطیلی سی ان جی ها در شهرهای مختلف یکی پس از دیگری شنیده می‌شود، اما آیا سردی هوا منجر به چنین اتفاقی شده است؟ اردشیر دادرس، رئیس انجمن صنفی کارفرمایی CNG در رابطه با این موضوع به مهر می‌گوید: حدود یک چهارم یعنی ۲۰ تا ۳۰ درصد سی ان جی ها تعطیل هستند که علت این امر افت فشار در پایانه‌های گاز رسانی مناطق شمالی و سردسیر کشور است.

وی با اشاره افزایش ۵ تا ۸ میلیون لیتری مصرف گاز در روز اضافه کرد: به علت قطعی سی ان جی ها مصرف بنزین در روز ۵ تا ۸ میلیون تومان افزایش داشته است که بیشتر مربط به حمل و نقل عمومی می شودو دولت باید نسبت به این موضوع چاره اندیشی کند.

دادرس اضافه کرد: اکنون استان‌های شمالی به خصوص مشهد، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و تعدادی جایگاه در استان مازندران قطع شده اندو به طور کلی ۳۰ درصد از سی ان جی های فعال در کشور با مشکل مواجه شده اند.

به گفته وی در شهرستان‌هایی که مشکلی برای سی ان جی ها وجود ندارد به دلیل آن است که در مسیر گازرسانی قرار دارند و فشار گاز به صورت مناسب بوده است.

وی در خاتمه اضافه کرد: هر روز قطعی جایگاه‌های سی ان جی ها معادل ۲۵ میلیون لیتر بنزین است.

منبع : خبرگزاری مهر