کد مطلب: 181779
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 14میلیارد و 231میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 8هزار و 190میلیارد تومان در بیش از 688هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و 24واحدی در ارتفاع یک میلیون و 653هزار و 949واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پتروشیمی بوعلی سینا شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت اصفهان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 8میلیارد و 561میلیون ورقه به ارزش 224هزار و 791میلیارد تومان در 502هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 88واحد رشد کرد و در ارتفاع 21هزار و 351واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریاساسول شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پویا زرکان آق دره و اعتباری ملل بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : تسنیم