کد مطلب: 181927
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۴
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به نشست امروز این کمیسیون با رئیس کل بانک مرکزی گفت: انتظار داریم قیمت واقعی ارز در بازار عرضه شود و معتقدیم قیمت واقعی پایین تر از این است که در بازار عرضه می شود.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام نصراله پژمان فر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح نشست امروز این کمیسیون که با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد، گفت: به منظور ایفای نقش نظارتی و اطلاع از آخرین شرایط بازار ارز و نحوه مدیریت آن پس از تکانه های اخیر ارزی جلسه‌ای با حضور رئیس کل بانک مرکزی و تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی (حدود 70 نماینده) در محل کمیسیون اصل نود تشکیل شد.

احتمال ثبات قیمت‌ها تا 2 روز آینده/ دلار جلوی گرانی سکه را گرفت

وی افزود: نگرانی ها از افزایش قیمت ارز های خارجی و نحوه ورود بانک‌ مرکزی به عنوان نماینده دولت در شرایط فعلی و در آستانه تدوین برنامه و بودجه برای کنترل این روند و آخرین وضعیت ذخایر ارزی کشور سوالات زیادی را برای کمیسیون اصل 90 و نمایندگان ایجاد کرده بود که در این جلسه با رئیس و مدیران بانک مرکزی مطرح شد.

پژمانفر ناتزازی بانک ها و اضافه برداشت و در نتیجه کسری در منابع،تقاضای کاذب در بازار ارز،مدریت منفی صرافی ها در فروش ارز و سوداگری و عدم حضور درست بانک مرکزی در بازار آزاد از عمده دلایل است که از منظر مدیریت بانک مرکزی موجب افزایش قیمت ها شده که آن برنامه هایی ارائه شد.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه در این جلسه نمایندگان از سایر کمیسیون ها نیز حضور داشتند گفت: پیشنهادات و نظرات نمایندگان در جلسه امروز مطرح و پاسخ هایی از سوی رئیس کل بانک مرکزی ارایه شد مقرر شد برای ایجاد آرامش در بازار و ایفای نقش نظارتی کمیسیون اصل 90، اینگونه جلسات تداوم داشته باشد.

وی افزود: فضای نابسامان در بازار ارز به علل مختلف ایجاد شده است و باید کنترل شود و مهمترین موضوع در این زمینه ایجاد اعتماد است و ما انتظار داریم قیمت واقعی ارز در بازار عرضه شود و معتقدیم قیمت واقعی پایین تر از این است که در بازار عرضه می شود و بانک مرکزی هم برای این امر برنامه هایی ارائه کرد.

پژمانفر تصریح کرد: ما باید با رویکرد امیدبخش نسبت به وضعیت ارز کار را پیگیری کنیم و  بانک مرکزی هم برای تامین نیاز بخش های مختلف کشور برنامه دارد و در این بخش  نیز منابع در حال مدیریت و تامین است.

منبع : تسنیم