کد مطلب: 182069
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۴
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران درباره عوارض پرداختی به بهشت زهرا(س)توضیحاتی ارائه داد.
 

به گزارش ایران خبر، حسین نظری معاون خدمات شهری شهرداری تهران در حاشیه یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه اخباری مبنی بر دریافت عوارض از محل قبور مطرح شده و اعداد و ارقامی مبنی بر دریافت عوارض سالانه به مبلغ ۱۶۴ هزار تومان برای هر قبر و حدود یک میلیون تومان تحت عنوان مقبره‌ها اعلام شده است و آیا این خبر مورد تأیید شهرداری تهران است یا خیر، اظهار کرد: به هیچ عنوان ما عوارضی در قالب این مواردی که گفته شد، نداریم.

وی تصریح کرد: بنای ما این است که تحمیل جدیدی در حوزه خدمات شهری برای شهروندان نداشته باشیم و این اخبار به هیچ عنوان صحت ندارد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: از گذشته و تا به امروز در قالب بهای خدمات هزینه‌ای بر اساس مصوبه شورا از خانواده متوفیان در هنگام دفن و کفن امواتشان دریافت می‌شد که این رویه از سنوات پیش بوده و خواهد بود و به جز مبلغ تحت عنوان بهای خدمات؛ شهرداری تهران بنایی برای دریافت پول در قالب عوارض و … ندارد.

نظری گفت: به هر ترتیب برای نگهداری قبور امنیت هزینه‌هایی توسط مجموعه سازمان بهشت زهرا انجام می‌شود و ما نیز بنا داریم این هزینه‌ها را به صورت شفاف اعلام کنیم ولی این مسئله به این معنا نیست که شهروندان مبالغی را تحت عنوان عوارض قبور در طول سال پرداخت کنند.

وی گفت: سازمان بهشت زهرا هیچ مبلغی را تحت عنوان عوارض قبور از شهروندان دریافت نخواهد کرد و تنها هزینه‌های پرداختی مربوط به کفن و دفن اموات است که این مبالغ نیز در زمان دفن اموات توسط خانواده‌هایشان به سازمان بهشت زهرا پرداخت می‌شود.

گفتنی است، طی روزهای اخیر خبری در فضای مجازی در خصوص گران شدن بهای خدمات در بهشت‌زهرا منتشر و دریافت عوارض از قبور دارای متوفی مطرح شده است.

منبع : خبرگزاری مهر