کد مطلب: 182119
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 6میلیارد و 949میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 4هزار و 736میلیارد تومان در بیش از 688هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و 556واحدی در ارتفاع یک میلیون و 558هزار و 82واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 4میلیارد و 140میلیون ورقه به ارزش 5هزار و 179میلیارد تومان در 242هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 67واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 279واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای بیمه پارساگاد، پلیمر آریاساسول و مدیریت انرژی امید تابان هور شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پالایش نفت شیراز و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : تسنیم