کد مطلب: 182247
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۳
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از توزیع اقلام ضروری بین ۴۰ روستای محاصره در برف خبرداد.
 

به گزارش ایران خبر، مسعود مثنوی مدیر عامل بااشاره به اقدامات جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری در حادثه بارش برف گفت: از دقایق اولیه بارش برف و کولاک اخیر امدادگران، نجاتگران و کارکنان جمعیت هلال‌احمر استان در کنار مردم بودند و با عملیات مختلف به مردم امدادرسانی کردند.

مثنوی یاد آور شد: با توجه به کوهستانی بودن استان بویژه شهرستان کوهرنگ و عدم دسترسی زمینی به بسیاری از نقاط، جمعیت هلال احمر استان با استفاده از ۳ فروند بالگرد، یک فروند متعلق به جمعیت هلال احمر و ۲ فروند متعلق به هوانیروز، موفق به انتقال ۷ تن مواد غذایی و زیستی به ۴۰ روستای محاصره در برف و را دسترسی مسدود شهرستان کوهرنگ شد. وی افزود: از ابتدای بارشها تا جمعه ۲۸ بهمن ماه ۴۴ حادثه شامل ۲۵ حادثه برف و کولاک، ۴ حادثه جاده‌ای و ۱۰ حادثه ریزش آوار و ۱۱ مورد سیل و آب‌گرفتگی و یک مورد کوهستان توسط امدادگران این جمعیت امدادرسانی شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه نحوه امدادرسانی در شهرها و روستاهای استان به دو شکل اعزام بالگرد و ترابری زمینی انجام‌گرفته خاطرنشان کرد: جمعیت هلال‌احمر در سطح شهرستان‌های استان اعزام ۱۵ سورتی پرواز به روستاهای محاصره در برف و کولاک، اقدام به ارائه خدمات به حادثه دیدگان نمود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از اعزام ۱۵۵ تیم عملیاتی با حضور ۵۵۸ امدادگر و نجاتگر به‌همراه ۵۱ دستگاه آمبولانس به مناطق برف‌گرفته خبر داد و گفت: در این مدت ۲۱۳ نفر اسکان اضطراری داده شدند و همچنین ۱۴ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

مثنوی در پایان گفت: در طرح زمستانه جمعیت هلال احمر استان ۲۲ پایگاه امداد و نجات این جمعیت شامل پایگاه امداد و نجات جاده‌ای، کوهستان و پایگاه موقت با تمام تجهیزات از جمله خودرو، آمبولانس و تجهیزات امدادرسانی و حضور ۸۳۵ امدادگر و نجات‌گر شامل ۱۷۶ نفر خواهر، ۶۵۹ نفر برادر و ۱۸ نفر عضو تیم ایثار آماده خدمات‌رسانی به مردم و حادثه‌دیدگان استان هستند.

منبع : خبرگزاری مهر