کد مطلب: 182468
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۳
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۶ هزار واحدی روبه‌رو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 15میلیارد و 669میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 122میلیارد تومان در بیش از 754هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 16هزار و 350واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 821هزار و 769واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی چادرملو، گروه مپنا و مخابرات ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 6میلیارد و 882میلیون ورقه به‌ارزش 34هزار و 123میلیارد تومان در 357هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 33واحد افت کرد و در ارتفاع 23هزار و 7واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای آهن و فولاد غدیر ایرانیان، آهن و فولاد ارفع و پتروشیمی زاگرس پاسارگاد بیشترین اثر منفی بر این نماگر به نام شرکتهای سنگ آهن گهر زمین، گروه انتخاب الکترونیک آرمان و تولید نیروی برق دماوند شد.

منبع : تسنیم