کد مطلب: 182840
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۸
رسانه‌های آلمان اعلام کردند که یک شرکت به دلیل نقض تحریم‌های روسیه در این کشور ۱.۳ میلیون یورو (۱.۳۸ میلیون دلار) جریمه شده است.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش ایران خبر، به نقل از راشاتودی، رسانه‌های آلمان روز چهارشنبه اعلام کردند که یک شرکت به دلیل نقض تحریم‌های روسیه در این کشور 1.3 میلیون یورو (1.38 میلیون دلار) جریمه شده است.

به گفته شبکه تلویزیونی "تاگسشاو"، این شرکت که نام آن اعلام نشد، از ایالت شلزویگ-هولشتاین در آلمان، تجهیزاتی را به روسیه تحویل داد که برای ساخت پل کریمه از آن استفاده شد و تحریم‌های اتحادیه اروپا را نقض کرد.

گزارش شده است که تجهیزات مورد بحث یک چکش هیدرولیک بوده که برای کوبیدن پایه‌های پل به داخل زمین استفاده می شود.

اتحادیه اروپا از شهروندان خود خواست ناقضان تحریم روسیه را لو دهند

همچنین گفته می شود که کارکنان این شرکت برای نظارت بر استفاده از تجهیزات به محل ساخت و ساز سفر کرده‌اند.

شبکه تاگسشاو همچنین گزارش داد که دادگاه منطقه‌ای کیل این مجازات را با استناد به "ظن کافی به نقض قانون تجارت خارجی و پرداخت ها" اعمال کرده است.

این گزارش زمان تحویل تجهیزات را مشخص نکرده است. این پل که ارتباط حمل و نقل جاده ای و ریلی بین شبه جزیره کریمه و سرزمین اصلی روسیه را فراهم می کند، بین سال های 2016 تا 2018 ساخته شده است.

بنا بر این گزارش، شبه جزیره کریمه در نتیجه یک همه پرسی در سال 2014 بخشی از فدراسیون روسیه شد.

اتحادیه اروپا به همراه ایالات متحده و برخی دیگر از کشورها، همه پرسی را "الحاق غیرقانونی" روسیه توصیف کردند و از آن زمان تاکنون به تدریج تحریم های اقتصادی را علیه مسکو اعمال کرده‌اند.

منبع : تسنیم