کد مطلب: 182997
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۰۳
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با پرداختن به تمهیدات سازمان متبوعش در روز طبیعت گفت: نیروهای آتش‌نشانی در روز ۱۳ فروردین در ۱۷۵ نقطه شهر مستقر هستند.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، قدرت‌الله محمدی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: در طرح استقبال از بهار در چهار مرحله استقرار داشتیم که دو مرحله آن انجام شد، یکی چهارشنبه سوری بود که در 800 نقطه با 3500 نفر از ساعت پنج بعد از ظهر شب چهارشنبه سوری این مهم شروع و انجام شد.

محمدی ادامه داد: مرحله دوم استقرار پنج‌شنبه و جمعه آخر سال بود که در جاده‌های منتهی به بهشت زهرا(س) در 154 نقطه نیروهای ما مستقر شدند که به لطف خدا این هم مانند چهارشنبه سوری انجام شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه دو استقرار از چهار استقرار همچنان مانده است، گفت: یکی از استقرارها تا چهارده فروردین است که براساس آن در 6 نقطه اصلی ورودی تهران آتش‌نشانان مستقر هستند که اگر مشکلی پیش بیاید، اقدام کنند.

استقرار 3000 آتش‌نشان در تهران برای "چهارشنبه‌سوری"

وی ادامه داد: یکی دیگر از استقرارهای ما مربوط به 13 فروردین و روز طبیعت است که در 175 نقطه در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و نقاط مختلف با خودروهای سبک و سنگین آتش نشانان مستقر هستند و همزمان مدیران ارشد عملیاتی هم مشغول گشت‌زنی هستند.

محمدی افزود: در طرح 13 فروردین 400 آتش‌نشان به همراه مدیران ارشد عملیات با 98 دستگاه خودرو سنگین، 40 خودرو سبک و 35 دستگاه موتورسیکلت در نقاطی که پیش‌بینی شده آماده هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی اضافه کرد: امسال برای نقاطی مانند جنگل چیتگر که دسترسی خودرویی سخت‌تر است کار ویژه‌ای کرده‌ایم و گشت‌زنی پیاده هم داریم که در صورت نیاز به سرعت وارد عمل شوند همچنین تیم غواصی آتش‌نشانی هم در اطراف دریاچه چیتگر مستقر هستند که خدای نکرده اگر اتفاقی افتاد اقدام کنند.

وی در پایان تاکید کرد: این استقرارها که اعلام کردیم علاوه بر 134 ایستگاه آتش‌نشانی است که همزمان در کنار هر کدام از طرح‌ها و استقرارها به صورت آماده‌باش کامل هستند تا از نیروها پشتیبانی کنند.

منبع : تسنیم