کد مطلب: 183252
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۴۵
رئیس مرکز کنترل راهور فراجا گفت: در حال حاضر تمام محورهای اصلی جاده‌های کشور باز و تردد در آن‌ها به صورت روان است.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ شیرانی رئیس مرکز کنترل راهور فراجا گفت: با توجه به بارندگی‌هایی که در روز گذشته و امروز کماکان در برخی از محورها و جاده‌های کشور تداوم دارد، برخی از محورهای فرعی ما دچار آبگرفتگی شده، تمامی محورهای اصلی خوشبختانه باز هستند و تردد به صورت روان در حال حرکت است.

سرهنگ شیرانی تصریح کرد: در استان‌های شرقی کشور و استان‌های شمال غربی کشور برخی از محورهای روستایی دچار آبگرفتگی شدند که عوامل راهداری مشغول پاکسازی مسیرها هستند.

وی درباره بار ترافیکی محورهای تردد در ورودی کلانشهرها افزود: درحال حاضر بار نسبتاً سنگینی در ورودی به شهر تهران خصوصاً در آزادراه کرج به تهران و همچنین قزوین به کرج در مقاطعی شکل گرفته است.

رئیس مرکز کنترل راهور فراجا بیان کرد: این بارش‌ها باعث افزایش لغزندگی مسیرها شده که به همین دلیل توصیه داریم عزیزان راننده و هموطنان عزیز که در این ایام قصد سفرهای جاده‌ای دارند حتماً با توجه به شرایط محیطی و بارندگی که در سطح جاده‌ها ادامه دارد رعایت سرعت مطمئنه را داشته باشند، این لغزندگی مسیرها در روزهای گذشته و در ایام مشابه هم باعث خروج از جاده، واژگونی‌ها شده است.

سرهنگ شیرانی اظهار داشت: می‌طلبد رانندگان هم سرعت و هم فاصله طولی با خودروی جلویی را رعایت کنند، چون ما در شب گذشته هم در آزادراه کرج - تهران تصادف خسارتی بین چند وسیله داشتیم که ناشی از عدم رعایت فاصله طولی خودروها با یکدیگر بود. توصیه می‌شود رانندگان حتماً در این ایام نسبت به شرایط عادی فاصله طولی را دو تا سه برابر بیشتر در نظر بگیرند که چنانچه خودروی جلویی به دلایلی سرعت خودش را کاهش داد بتوانند بدون برخورد توقف کنند.

وی ادامه داد: با توجه به این که پیش بینی شده این بارندگی‌ها ادامه داشته باشد عزیزانی که در پایان این هفته قصد سفر دارند حتماً احتیاط‌های لازم را به خرج بدهند و با اطلاع از وضعیت جوی و شرایط آب و هوایی اقدام به سفر کنند که انشاالله صحیح و سالم به مقصد خودشان برسند.

رئیس مرکز کنترل راهور فراجا عنوان کرد: ما پیش بینی کردیم که اگر امروز تردد در جاده چالوس زیاد شد، این محور را در سمت جنوب به شمال به سمت استان‌های شمالی از ساعت ۱۳ به صورت یکطرفه اعلام کنیم که بستگی به وضعیت ترافیک محور دارد، چون جاده چالوس یکی از کم ظرفیت‌ترین جاده‌های کشور است و می‌طلبد که متناسب با وضعیت ترافیکی، جهت حرکت در این جاده تغییر کند.

منبع : خبرگزاری مهر