کد مطلب: 183486
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۸
با توجه به درخواست بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و پیگیری‌های کانون‌های بازنشستگان، احتمال دارد که رقم وام بازنشستگان در سال جاری از ۱۲ میلیون تومان افزایش پیدا کند.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بنا بر اعلام سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر حدود 4 میلیون نفر بازنشسته سازمان در سطح کشور هستند که هرماه بر اساس حروف الفباء حقوق خود را از بیستم هر‌ماه دریافت می‌کنند.

در سنوات گذشته سازمان تامین اجتماعی در راستای حمایت از بازنشستگان خود اقدام به پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان این سازمان کرده است.

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 برنامه‌ریزی برای پرداخت وام به  400 هزار بازنشسته شده بود به طوری که سال 1400 مبلغ وام بازنشستگان 7 میلیون تومان بود که در سال 1401  به 12 میلیون تومان افزایش یافت.

 عضویت بازنشسته در کانون بازنشستگان، دریافت حقوق بازنشسته از شعب بانک رفاه از شرایطی است که بازنشستگان باید برای دریافت وام داشته باشند. همچنین سن بازنشسته باید کمتر از 77 سال تمام باشد و بازنشسته فاقد بدهی بانکی،‌ چک برگشتی باشد و ... سایر شرایط پرداخت وام است.

چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بر اساس رقم جدید در فروردین‌ماه

همچنین اقساط تهسیلات 12 میلیون تومانی به بازنشستگان برای سال گذشته 24 ماهه و با کارمزد 4 درصد در نظر گرفته شده بود.

به گزارش ایران خبر، بر اساس پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، احتمال دارد مبلغ وام قرض الحسنه به بازنشستگان در سال جاری از 12 میلیون تومان افزایش یابد و در این زمینه جلساتی با مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در طی هفته‌های گذشته برگزار شده است و بزودی مبلغ جدید وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اعلام می‌شود.

منبع : تسنیم