کد مطلب: 183572
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۱
اردبیل- نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در استیضاح هفته آینده رأی بقا و ماندن نمی‌آورد.
 
به گزارش ایران خبر، صدیف بدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: نمایندگان در این مرحله از استیضاح دیگر نمی‌خواهند وزیر صمت در وزارتخانه بماند و قطعاً با رأی مخالفان «سید رضا فاطمی امین» رخت خود را از وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت بر می‌بندد.

وی تصریح کرد: در هفته آینده یکشنبه جلسه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس برگزار می‌شود هر چند عده‌ای می‌خواهند جلسه استیضاح به هفته آینده موکول شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی دلیل این کار را ارائه لایحه ۲ فوریتی دولت به مجلس برای تشکیل سازمان بازرگانی اعلام کرد و گفت: این موضوع هیچ ربطی به استیضاح وزیر ندارد و در اراده استیضاح‌کنندگان خللی به وجود نمی‌آید.

بدری به مسئله حاشیه‌ای تحویل ۷۰ خودروی شاسی بلند از سوی وزیر به نمایندگان استیضاح‌کننده اشاره کرد و افزود: بنده در دور قبل نیز یکی از افراد مصر برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت بودم و چنین چیزی را مشاهده نکردم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: این موضوع از دوره قبل استیضاح مطرح بوده ولی بعید به نظر می‌رسد نمایندگان چنین خودرو و تحفه‌ای را قبول کرده باشند.

بدری اضافه کرد: تعداد زیادی از نمایندگان که استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را پیگیر بودند به هیچ وجه در فضای سیاسی و یا داد و ستدهای احتمالی قرار نگرفتند و بر عزم خود برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت مصمم و پابرجا هستند.

منبع : خبرگزاری مهر