کد مطلب: 183842
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷
عضو شورای شهر تهران گفت: از مردم به دلیل مشکلات مترو عذرخواهی می‌کنم.
 

به گزارش ایران خبر، مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران با اشاره به جمع آوری فاضلاب مترو تهران گفت: تعداد قابل توجهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و مترو به یکی از پر تردد ترین وسایل حمل و نقل عمومی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه مترو بحث دفع صحیح فاضلاب و پساب صورت نمی‌گرفت و دفع فاضلاب یا از چاه‌های جذبی یا از طریق مخازن فاضلاب‌ها جمع آوری می‌شد و بوی نامطبوع در ایستگاه‌های مترو ایجاد می‌شد.

پیرهادی ادامه داد: در اولین قدم ایستگاه مترو شهدای هفتم تیر به فاضلاب متصل شد و ردیف بودجه‌ای برای فاضلاب مترو اختصاص یافته است شبکه فاضلاب شهری باید شرایط لازم را داشته باشد و اتصال شبکه فاضلاب مترو به فاضلاب شهری باید محقق شود.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات شارژ کارت بلیت‌های خاص از جمله کارت بلیت منزلت گفت: در ایستگاه مترو امام خمینی خروجی خیام مشاهده شد که صف‌های طولانی وجود داشت و برای شارژ کارت‌های بلیت مشکلات فراوانی وجود داشت و امروز نیز با حضور مدیر فاوا و پیمانکار به مترو امام خمینی می‌روم تا مشکلات از نزدیک مورد بررسی قرار گیرند.

پیرهادی ادامه داد: کارت‌های خاص مانند منزلت برای شارژ مجدد باید حتماً صفر شوند اما به دلیل آنکه قیمت بلیت رند نیست امکان صفر شدن کارت وجود ندارد که همین موضوع مشکلات متعددی را ایجاد کرده است همچنین در ایستگاه‌های مترو فقط از کارت بانکی استفاده می‌شود که این موضوع خود برای سالمندان چالش ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: چندین سال است قیمت شارژ کارت بلیت‌ها ۱۵۰ هزار تومان است و افزایش نداشته و به دنبال این هستیم تا این عدد به ۳۰۰ هزار تومان برسد.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ایستگاه‌های خاص برای شارژ کارت بلیت مترو منزلت گفت: فقط در ایستگاه‌های خاص امکان شارژ کارت‌های بلیت وجود دارد که باید تعداد این ایستگاه‌ها افزایش یابد.

وی اظهار کرد: سایتی که افراد باید در آن ثبت نام کنند هم فعال نیست و به ارائه خدمات نمی‌پردازد و باید این مشکلات حل شود از مردم عذرخواهی می‌کنم که این مشکلات رخ داده است.

منبع : خبرگزاری مهر