کد مطلب: 184068
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۴
رئیس اداره اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از برخورد جدی و قاطع با هر نوع تخلف مرتبط با پلاک موتور سیکلت سواران خبرداد.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ علی‌اصغر شریفی گفت: عمده جمعیت فوتی یا مجروح در تصادفات پایتخت را جوانان تشکیل می‌دهند از این رو پلیس تمام توان خود را به کار گرفته است تا مانع از آسیب‌های ناشی از تخلفات ترافیکی به این گروه سنی پایتخت نشین شود.
وی افزود: همه ما باید در حفظ جمعیت جوان کشور تلاش کنیم که پلیس راهور تهران بزرگ به نوبه خود در حال تلاش در این کار است.
رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت: آمار و ارقام فوتی‌ها و مجروحین تصادفات پایتخت حاکی از آن است که موتور سیکلت وسیله نقلیه خوبی است اما دارای ایمنی کمی است که به رعایت قوانین و اجرای الزامات ایمنی نیاز دارد.
سرهنگ شریفی یادآور شد: یکی از شایع‌ترین تخلفات موتورسواران پایتخت که اکثراً منجر به آسیب‌های جدی از ناحیه سر یا فوت آنها می‌شود به حرکت خلاف جهت معابر شهری مربوط می‌شود. این دسته از متخلفین تنها به نقض یک قانون نمی‌پردازد بلکه با مجموعه‌ای از تخلفات راهنمایی و رانندگی روبرو است.
وی در پایان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از امروز ۳۰ اردیبهشت با اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات موتور سیکلت‌سواران پایتخت راهی را آغاز کرده است که اتفاق‌های خوبی را رقم خواهد زد.
 
منبع : خبرگزاری مهر