کد مطلب: 184118
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۱
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزارواحدی روبه‌رو شد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 11میلیارد و 907میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 9هزار و 722میلیارد تومان در بیش از 808هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 784واحدی در ارتفاع 2میلیون و 302هزار و 769واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های بانک ملت، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی نوری و پتروشیمی پردیس با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 94میلیون ورقه به‌ارزش 38هزار و 664میلیارد تومان در 371هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 21 واحد رشد کرد و در ارتفاع 28هزار و 938واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، صنایع مادیران و کشتیرانی دریای خزر شد و در مقابل شرکت‌های پالایش نفت شیراز، بانک دی و تولید برق عسلویه مپنا بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع : تسنیم