کد مطلب: 184298
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۱
بازار سهام در یک ساعت ابتدایی، ریزشی بیش از ۴۵ هزار واحد را تجربه کرده است و به این ترتیب مجددا کانال ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی را از دست داد.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شاخص کل بازار سرمایه در یک ساعت ابتدایی بازار ریزشی 45 هزار واحدی را تجربه کرده است. همچنین بازار سهام در روز جاری با فشار بیشتری نسبت به روز گذشته همراه شده است و بسیاری از سهام کوچک بازار با صف فروش همراه هستند و جو کلی بازار بسیار منفی می‌باشد. شاخص هم وزن نیز تا کنون ریزشی 20 هزار واحدی را داشته است.

 نمادهای فولاد، شپنا و فملی بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل گذاشته‌اند و تنها تاثیر گذار مثبت تا این لحظه از معاملات نماد میدکو بوده است. ارزش معاملات خرد بازار سهام تا این لحظه از معاملات به حدود 3000 میلیارد تومان رسیده است.

گروه خودروسازی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع به خود اختصاص دادند. خروج پول حقیقی تا این لحظه از معاملات تشدید شده است و حقیقی‌ها 600 میلیارد پول از بازار سهام خارج کردند.

گفتنی است یکی از دلایل اصلی ریزش بازار در روزهای اخیر افت محسوس ارزش معاملات است، لازم به ذکر است طی هفته های اخیر ارزش معاملا از بالای 20 هزار میلیارد تومان به نزدیکی های 10 هزار میلیارد تومان رسیده است.

منبع : تسنیم