کد مطلب: 184464
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۷
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: در سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، ۲۳۰هزار و ۶۹۶ نفر به‌ صورت رایگان با مترو تهران و حومه جابه‌جا شدند.
 

به گزارش ایران خبر، مسعود درستی افزود: از اولین ساعات بهره برداری مترو در روز یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ تا پایان مراسم، در تمامی ایستگاه‌های خطوط ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷؛ ۲۳۰ هزار و ۶۹۶ مسافر به صورت رایگان از مترو استفاده کردند.

وی با اشاره به اینکه از شامگاه شنبه ۱۳ خرداد سرویس‌دهی شبانه حرم تا حرم از ایستگاه شهر ری تا ایستگاه حرم مطهر امام خمینی (ره) با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار از ساعت ۲۲ تا ۵ صبح اجرا شد گفت: در این مدت ۴ هزار و ۱۰۶ نفر از مترو استفاده کردند.

وی تصریح کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و زائران، فاصله حرکت قطارهای خط یک از ابتدای صبح تا پایان مراسم، از ۷ دقیقه به ۵ دقیقه و فاصله حرکت قطارها در خطوط ۲ و ۴ از ۷ به ۶ دقیقه کاهش یافت.

درستی با بیان اینکه بیشترین آمار مسافری مربوط به خط یک بود، گفت: ۹۱ هزار و ۳۰۴ مسافر به‌صورت رایگان در این خط جابه‌جا شده اند.

وی افزود: پس از پایان مراسم نیز به منظور تسریع تردد شهروندان علاوه بر کاهش سرفاصله حرکت قطارها، ۵ قطار فوق‌العاده اعزام شد تا تمام مسافران بتوانند به راحتی با مترو از حرم مطهر امام (ره) به مقاصد خود انتقال یابند.

منبع : خبرگزاری مهر