کد مطلب: 184480
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۲۰
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع رگبار و وزش باد شدید از ۱۵ تا ۱۷ خرداد ماه گفت: مردم در تردد از حاشیه رودها و ارتفاعات احتیاط کنند.
 
به گزارش ایران خبر، حامد یزدی مهر؛ مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بعد از ظهر امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد.
یزدی‌مهر با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز دوشنبه 15 تا روز چهارشنبه 17 خرداد ماه شاهد احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در نقاط مستعد و احتمال بارش تگرگ در استان تهران به ویژه در ارتفاعات خواهیم بود، اظهار کرد: توصیه اکید مدیریت بحران احتیاط در تردد و اجتناب از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌هاست.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص احتمال فعالیت سامانه دوم مبنی بر وقوع ناپایداری محلی و وزش باد شدید در مناطق مستعد گرد و خاک به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا شب نیز هشدار داد و گفت: طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی در مدت زمان مذکور وزش باد شدید گاهی خیلی شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا را در استان تهران به ویژه مناطق مرکزی، جنوبی و غربی خواهیم داشت.
هشدار مدیریت بحران نسبت به ورود گرد و غبار به پایتخت
وی در ادامه از آماده‌باش ستاد مدیریت بحران خبر داد و افزود: توصیه مدیریت بحران در خصوص وقوع سامانه دوم احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، عدم استقرار در نواحی مرتفع و داربست‌ها است تاکید می‌شود؛ کوهنوردان آماتور و حرفه ای از صعود به ارتفاعات خودداری کنند و نسبت به عدم قرار گرفتن افراد و پارک خودروها زیر تابلوهای تبلیغاتی و درختان فرسوده خودداری شود.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه بیان کرد: از شهروندان به خصوص افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و تنفسی و قلبی می‌خواهیم در زمان‌های کاهش کیفیت هوا و بروز گرد و غبار از قرار گرفتن از فضای باز خودداری کنند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام 15 خرداد، از مردم انقلابی و همیشه در صحنه برای حضور باشکوه در مراسم سی‌وچهارمین بزرگداشت ارتحال حضرت امام(ره) قدردانی کرد.