کد مطلب: 185444
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۲۶
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان پسماند شهرداری تهران از آغاز ثبت‌نام هموطنان در سامانه طرح خادمان روضه رضوان خبر داد و گفت: تعدادی از این افراد پس از قرعه‌کشی جهت همکاری با نیروهای خدمات شهری در ایام اربعین حسینی به صوت رایگان به کربلا اعزام می‌شوند.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد کیخا؛ معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان پسماند شهرداری تهران با اشاره به آغاز طرح خادمان روضه رضوان اظهار کرد: همزمان با ایام آغاز ایام محرم و عزاداری سالار شهیدان این طرح نیز از سوی سازمان پسماند آغاز شده است.

وی تصریح کرد: شهروندان تهرانی و افرادی که در هیئات مذهبی اعم از مساجد حسینیه‌ها و تکایا حضور دارند می‌توانند از طریق پیام‌رسان‌های داخلی نسبت به ثبت‌نام طرح خادمان روضه رضوان اقدام کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان پسماند شهرداری تهران در خصوص جزئیات طرح خادمان روضه رضوان گفت: در این طرح افراد می‌توانند در پیام‌رسان‌های داخلی ثبت‌نام کنند و در ادامه در طرح نظافت هیئات و تکیه‌ها و حسینیه‌ها با مجموعه پسماند مشارکت داشته باشند به طوری که پس از ثبت‌نام افراد؛ آموزش های لازم را می‌بینند و در ادامه تجهیزاتی از جمله سطل زباله جارو و کاور در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

کیخا ادامه داد: پس از پایان دهه اول ماه محرم قرعه‌کشی بین ثبت‌نام‌کنندگان انجام می پذیرد و در ادامه تعدادی از افرادی که در طرح خادمان روضه رضوان شرکت و در قرعه‌کشی برنده شده باشند، برای مراسم اربعین حسینی به کربلا اعزام خواهند شد تا در کنار نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران کار نظافت و رفت و روب را در آن ایام به عهده داشته باشند.

وی ادامه داد: آن دسته از عزیزانی که در ایام اقامه عزای امام حسین(ع) تمایل دارند به صورت داوطلبانه در نظافت و پاک‌سازی مساجد، حسینیه‌ها و تکایا مشارکت داشته باشند دعوت می‌شود با ثبت‌نام در سامانه طرح خادمان روضه رضوان در دریافت لوازم و وسایل مورد نیاز از سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در این طرح مشارکت کنند.

به گزارش ایران خبر، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی «خادمان روضه رضوان» در پیام رسان‌های آیگپ، ایتا، سروش پلاس و بله به نشانی khademanerozerezvan در این طرح ثبت‌نام فرمایید.

منبع : تسنیم