عضو ناظر شورای عالی بورس:

مصوبه نرخ خوراک باطل اعلام شد

کد مطلب: 185817
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۰
عضو ناظر شورای عالی بورس از ابطال مصوبه نرخ خوارک صنایع پتروشیمی در هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر،  محسن علیزاده، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس اعلام کرد: بالاخره با پیگیری‌های بسیار و مکرر، هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مصوبه نرخ خوراک صنایع و پتروشیمی‌ها را مغایر قانون و باطل اعلام کرد.
گفتنی است تا پیش از این سخنگوی دولت در گفت و گویی اعلام کرده بود: نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در  بودجه پیش‌بینی شده بوده و نظرات دستگاه‌های مربوطه اخذ و آیین‌نامه‌ای به تصویب رسید و دولت قصد تغییر در آن ندارد.  همچنین وزارت اقتصاد برای برنامه هفتم پیشنهادی داده بود تا برای آینده نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را با فرمول جدید داشته باشیم؛ این پیشنهاد مورد موافقت اعضای کمیسیون اقتصادی دولت قرار نگرفت و از دستورکار خارج شد.
همچنین لازم به ذکر است این نرخ طبق بودجه 1401 و 1402 مشخص شده بود. طبق قانون هدفمندی نرخ منابع انرژی و مصارف آن مشخص است . مجلس هرساله منابع و مصارفی را پیش بینی می‌کند؛ مجلس سال گذشته درباره عدم افزایش قیمت گاز از دولت مطالبه داشت و امسال در بودجه 1402 پیش بینی تحقق درآمد کرده بود و دولت باید به سمت تحقق آن پیش برود؛ این منابع برای یارانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بنابراین به نظر می رسد همچنان اختلاف نظر بین تیم اقتصادی دولت با مجلس در خصوص نرخ خوراک صنایع پتروشیمی ادامه دار خواهد بود و باید منتظر ماند تا تصمیم نهایی در این خصوص اتخاذ شود.
 
منبع : تسنیم