کد مطلب: 185827
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۳۶
دبیر ستاد انتخابات کشور از نهایی شدن پیش‌ثبت‌نام ۶۲۴۷ نفر در دومین روز پیش‌نام‌نویسی انتخابات مجلس دوازدهم خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محسن اسلامی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره آمار پیش‌ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دومین روز پیش‌ثبت‌نام‌ها 6247 نفر مدارک خود را به‌طور کامل بارگزاری کرده‌اند و مجموع آمار دیروز و امروز به عدد 13916 نفر رسیده است.
متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس 7 روز فرصت پیش‌ثبت‌نام دارند/ گفتگو با سخنگوی ستاد انتخابات کشور
وی با ارائه آمار تحلیلی از افرادی که مدارک خود را بارگزاری کرده‌اند، افزود: جمعا 12 درصد خانم‌ها و 88 درصد آقایان اعلام حضور کرده‌اند و بیشترین متقاضی در بازه سنی 35 تا 40 سال نیز 23 درصد است که نشان‌دهنده استقبال جوانان است.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: حوزه انتخابیه تهران با 2347 متقاضی بیشترین آمار متقاضی را داشته و هم‌چنین مشمولین ماده 29 که می‌بایست برای حضور در انتخابات از شغل خود استعفا می‌دادند نیز 143 نفر بوده است. 175 نفر از نمایندگان فعلی مجلس تا امروز پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند.
به گزارش ایران خبر، «پیش‌ثبت‌نام» از متقاضیان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از امروز 16 مرداد آغاز شده است و تا 22 مرداد ماه ادامه خواهد داشت. متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس باید به درگاه keshvar.moi.ir مراجعه کنند و وارد لینک ثبت‌نام شوند.
انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در 11 اسفند امسال برگزار خواهد شد.
 
منبع : تسنیم