کد مطلب: 186632
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۳
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مرد جوانی خبر داد که طلاهای همسرش را به‌دلیل انتقام‌گیری سرقت کرده بود.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار کارآگاه علی ولی‌پور گودرزی؛ رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت از خانه‌ای در شمال تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی در نخستین گام راهی خانه موردنظر شدند و با انجام تحقیقات میدانی پی بردند سارق هنگامی که هیچ‌کس در داخل خانه نبوده با کلید وارد شده و طلاجات، 3 عدد لپ‌تاپ، 600 یورو، دسته‌چک، مدارک شناسایی همسر صاحب‌خانه را به‌ارزش بیش از 70 میلیارد ریال به سرقت رفته برده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با تحقیقات محلی متوجه شدند همسایه‌ها صاحبخانه را حوالی ظهر هنگامی که قرار بوده سر کار باشد، در ساختمان دیده‌اند که قصد داشته به‌صورت پنهانی وارد خانه خود شود.

این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی در ادامه با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، متوجه شدند مقدار زیادی پول از یک طلافروشی به حساب مرد جوان آمده است و همسر وی از واریز این پول اطلاعی ندارد که همین موضوع شک کارآگاهان را برانگیخت.

بازسازی صحنه قتل زن جوان در جنوب تهران/ متهم به قتل: عاشق مقتوله بودم! + تصاویر

سردار کارآگاه ولی‌پور گودرزی عنوان کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی تنها متهم پرونده را دستگیر و برای تحقیقات ابتدایی به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه یکم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی ابتدا منکر جرم خود بود و اظهارات ضدونقیضی را به‌زبان آورد اما پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود به سرقت اموال همسرش به‌دلیل انتقام‌گیری از وی و خانواده‌اش اعتراف و عنوان کرد به‌دلیل اینکه قصد داشتند طلاق بگیرند این اعمال مجرمانه را انجام داده است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

+

 
منبع : تسنیم