کد مطلب: 186635
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۱۷
رئیس فراکسیون مناطق محروم و کمیته محرومیت‌زدایی در مجلس گفت: سهمیه به‌کارگیری سرباز امریه قهرمان ورزشی در فدارسیون‌ها در مناطق محروم که حق فرزندان این مناطق است باید افزایش یابد.
 
- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدعلی موسوی نماینده مردم ملکان، رئیس فراکسیون مناطق محروم و کمیته محرومیت‌زدایی در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، درخصوص اقدامات انجام شده در حوزه محرومیت‌زدایی، اظهار داشت: به حوزه‌های مختلفی از جمله آب، راه، مسکن، درمان، اشتغال و به ویژه ورزش در راستای محرومیت‌زدایی ورود پیدا کردیم.

کیومرث هاشمی برای وزارت ورزش به مجلس معرفی شد

 

موسوی با تاکید بر لزوم ایجاد شفافیت در شاخص‌های توزیع اعتبارات در حوزه ورزش، ادامه داد: طبیعتا اعتباراتی که به مناطق برخوردار مانند مراکز استان‌ها به دلیل وجود امکانات بیشتر ارائه می‌شود باید متفاوت از مناطق محروم باشد و باید طبق آمایش سرزمینی و توزیع عادلانه اعتبارگذاری شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در شورای ورزش و جوانان فراکسیون مناطق محروم به بررسی عملکرد روسای فدراسیون‌های ورزشی در حوزه ایجاد زیرساخت‌های مربوط به آن فدراسیون در مناطق کم برخوردار می‌پردازیم، افزود: باید با ایجاد یک کمیته مناطق محروم در فدارسیون‌ها، از طریق این کمیته به استعدادیابی در مناطق کم برخوردار کمک شود.

موسوی همچنین ادامه داد: یکی از شاخص‌های محرومیت زدایی در شهرها ایجاد نرخ‌های مختلف ثبت‌نام در مکان‌های ورزشی در کشور از سوی فدراسیون‌ها به صورت رسمی است، به عنوان مثال بازی فوتبال در پایین شهر تهران و بالاشهر تهران نباید یکی‌باشد باید یک نرخ عادلانه مصوب و‌ با کسانی که رعایت نمی‌کنند برخورد شود.

رئیس فراکسیون مناطق محروم مجلس یادآور شد: سهمیه به‌کارگیری سرباز امریه قهرمان ورزشی در فدارسیون‌ها در مناطق محروم که حق فرزندان این مناطق است باید افزایش یابد و به سمت استعدادیابی در این مناطق برای شناسایی این قهرمانان حرکت کنیم و در این راستا نیازمند همکاری و هم‌افزایی مجلس و وزارت ورزش هستیم.

منبع : تسنیم