کد مطلب: 186690
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۸
اتحادیه الاینس استرالیا که نماینده کارگران تأسیسات گازی شرکت شورون به شمار می‌رود، اعتصاب اعضای خود را به مدت یک روز دیگر تمدید کرد.
 

‌به گزارش ایران خبر، به نقل از رویترز، اتحادیه الاینس که نماینده کارگران فعال در تأسیسات گازی شرکت شورون به‌شمار می‌رود اعلام کرده که اعتصاب اعضای خود را برای یک روز دیگر تمدید کرده است.

بر همین اساس هم اکنون کارگران سه تأسیسات بزرگ تولید ال ان جی در غرب استرالیا دست به اعتصاب زده و فعالیت این تأسیسات عملاً به حالت نیمه تعطیل درآمده است.

یکی از نمایندگان اتحادیه الاینس اعلام کرده که درباره تمدید اعتصاب کارگران در جلسه‌ای که هر روز دو بار برگزار می‌شود، تصمیم‌گیری می‌شود.

کارگران دو تأسیسات گاز ویت استون و گورگون استرالیا که ۵ درصد کل ال ان جی جهان را تأمین می‌کنند از هفته پیش در اعتصاب قرار دارند.

شرکت شورون از دادگاه صنایع استرالیا خواسته تا دخالت کرده و اعتصاب کارگران را لغو کند. قرار است جلسه این دادگاه هفته آینده برگزار شود.

نگرانی‌ها نسبت به کاهش عرضه گاز به بازار جهانی از سوی استرالیا به عنوان یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گاز در جهان به خاطر این اعتصاب‌ها باعث شده تا قیمت گاز افزایش یابد. به عنوان مثال فقط در یک روز قیمت گاز در بازار اروپا ۱۲ درصد رشد کرد.

منبع : خبرگزاری مهر