کد مطلب: 186780
 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۸
به گفته کارشناسان حوزه تغذیه تا کنون ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه برای توزیع شیر رایگان در مدارس کشور تخصیص داده شده که فقط برای ۴۰۰ هزار دانش آموز با ۲ وعده در هفته پاسخگو است.
 

به گزارش ایران خبر، مصرف سرانه لبنیات در کشور کاهش یافته است. بخشی از نیاز غذایی انسان در حوزه تضمین سلامت فرآورده‌های لبنی بوده که با کاهش مصرف به ویژه در کودکان، پیامد آن در آینده مشخص می‌شود. بنا بر دستور رئیس جمهوری در طول برنامه هفتم توسعه باید شیر رایگان در مدارس به ویژه مدارس مقطع ابتدایی توزیع شود.

بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر ۵ میلیون دانش‌آموز در مقطع ابتدای مشغول تحصیل بوده که ۱.۵ میلیون نفر آنها دانش آموزان پایه اول هستند. به گفته کارشناسان حوزه تغذیه تا کنون ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه برای این امر تخصیص داده شده که فقط برای ۴۰۰ هزار دانش‌آموز با ۲ وعده در هفته پاسخگو است.

عنوان می‌شود اعتبار پیش بینی نشده این موضوع یا باید از سوی سازمان برنامه و بودجه تأمین شود یا توسط سایر بخش‌ها به مرحله اجرا برسد. با پیگیری‌های انجام شده از سوی خبرنگار مهر ظاهراً مساله از سوی شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در حال پیگیری است.

منبع : خبرگزاری مهر