کد مطلب: 186823
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۰۱
معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از ترافیک سنگین در معابر و بزرگراه‌های پایتخت خبر داد و گفت: ۳۰ درصد از ترافیک پایتخت مربوط به ترددهای آموزشی است.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ احسان مؤمنی درباره ترافیک امروز شهر تهران گفت: با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح روز دوشنبه سوم مهر ماه از سطح معابر بزرگراه‌هایی شهر تهران شاهد شروع ترافیک در مسیرهای غربی و شرقی به سمت مرکز شهر تهران و معابری پرتردد و دارای ترافیکی سنگین در سطح پایتخت بودیم.

وی ادامه داد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد و انتهای بار ترافیکی این بزرگراه هم اکنون پل شهید باکری است و همچنین ترافیک در بزرگراه شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک سنگین است.

سرهنگ مؤمنی افزود: بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم.

وی گفت: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

وی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از یادگار و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند و داخل تونل توحید ترافیک منظم و در حال حرکت است.

وی همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ بمنظور اجرای طرح جناغی ها در معابر بزرگراهی حضور دارند تا از حرکت و تغییر مسیرهای ناگهانی خودروها جهت ورود به رمپ ها و خروجی بزرگراه‌ها خودداری کرده و با این کار نظم خاصی را به معابر شهری می‌دهند.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: ۳۰ درصد از ترافیک پایتخت مربوط به ترددهای آموزشی است و با توجه به این موضوع پلیس از چند ماه قبل پیش بینی لازم را در خصوص افزایش ترافیک مهر ماه را داشت. با بررسی‌هایی که از ترافیک دو روز قبل نیز داشتیم مشخص شد که بسیاری از هموطنان در تعطیلات به سر می‌برند و در روز شنبه که بین تعطیلی بود ترافیک روان تری را نسبت به امروز شاهد بودیم و ترافیک نیمه دوم سال رسماً از امروز شروع شد و پلیس پیش بینی‌های لازم را در این خصوص داشته است و تمامی تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در معابر شهری جهت روان سازی ترافیک حضور دارند.

سرهنگ مؤمنی گفت: اجرای طرح شناور سازی ترددها در تابستان بسیار بر ترافیک شهر تهران تأثیرگذار بود و ما در آن مدت شاهد روانی ترافیک در پایتخت بودیم و تمامی محورهایی که هم اکنون بار ترافیکی را در آنها شاهد هستیم در زمان شناور بودن ترددها دارای ترافیکی عادی و روان تر بودند و امید است که طرح شناور سازی مجدد انجام شود تا ترافیک روان تر و کمتری را شاهد باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر