کد مطلب: 186856
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۱۳
پروژه‌های شبکه و خطوط انتقال فاضلاب‌رو در بزرگراه‌های جناح و چمران با هدف انتقال فاضلاب به تصفیه‌خانه فاضلاب غرب تهران (فیروزبهرام) تکمیل و به زودی به بهره‌برداری ‌می‌رسد.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از آبفای تهران، این پروژه‌ها با ارزش ۳۵ هزار میلیارد ریال تا پایان آبان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و ۹۰۰ لیتر در ثانیه فاضلاب وارد چرخه تصفیه و بازچرخانی می‌شود.

با افتتاح این پروژه‌ها مشکل جمع‌آوری فاضلاب باقی مانده مناطق ۳، ۲ و ۵ شهرداری تهران رفع می‌شود.

اجرای خطوط جمع کننده بزرگراه جناح به طول ۱۴۶۰ متر به قطر ۱۲۰۰ میلی‌متر در عمق ۱۸ متری با روش مکانیزه، ۱۳۰ کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده در بالادست را قابل بهره‌برداری می‌کند.

هم‌چنین با تکمیل شبکه و خطوط اجرا شده منتهی به بزرگراه چمران در عمق حداکثر ۱۹ متری، حدود ۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب بالادست قابل بهره‌برداری خواهد شد.

با افتتاح این دو پروژه امکان نصب ۱۷ هزار رشته انشعاب فاضلاب خانگی فراهم می‌شود و جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات فاضلاب قرار خواهد گرفت و شاخص برخورداری جمعیت ۳.۳ درصد در شهر تهران افزایش می‌یابد.

شایان ذکر است با تکمیل این خطوط مشکلات زیست محیطی جمع‌آوری فاضلاب محدوده‌های صادقیه، بلوار فردوس و بخشی از پونک در منطقه ۵ شهرداری تهران و محدوده‌های مجتمع آتی‌ساز، هتل‌های پارسیان-آزادی و اوین، ندامتگاه اوین و بخشی از شیخ بهایی و ملاصدرا، بلوار فرهنگ و برج میلاد در مناطق ۲ و ۳ شهرداری رفع خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر