کد مطلب: 187671
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۲۷
سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های تهران بزرگ از توقیف ۲۷ هزار خودروهای رانندگان حادثه ساز خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ صفر عبادی در خصوص آمار اعمال قانون تخلفات حادثه ساز توضیح داد و گفت: در شهر تهران و در ۷ ماهه ابتدایی سال جاری تاکنون نزدیک به ۲۷ هزار خودروی متخلف به دلیل انجام تخلفات حادثه سازی چون، سرعت و سبقت و لایی کشی رانندگان آنها به پارکینگ منتقل شده‌اند.

وی افزود: همچنین در این مدت و در بحث توقیف‌های ساعتی نیز ۱۴ هزار خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز توقیف ساعتی شده‌اند که خودروی راننده متخلف در محل تخلف متوقف و این توقف ممکن است تا ۸ ساعت ادامه یابد.

سرهنگ عبادی اظهار داشت: نزدیک به ۷۰۰ هزار مورد نیز اعمال قانون در بحث سرعت و سبقت و تخلفات حادثه ساز را در سطح شهر تهران داشته‌ایم.

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ گفت: خودروهایی که شهروندان در هنگام ترددهای خود مشاهده می‌کنند که با نصب بنر در معابر بزرگراهی توقیف شده‌اند به همین دلیل و در بحث توقیف‌ها ساعتی و ارتکاب تخلفات حادثه ساز است.

وی گفت: در بزرگراه‌های یادگار، بابایی، خرازی و آزادگان و دیگر بزرگراه‌های شهر تهران برخورد با تخلفات حادثه ساز از سوی تیم‌های پلیس نامحسوس و تیم‌های بزرگراهی پلیس راهور تهران صورت می‌پذیرد.

سرهنگ عبادی بیان داشت: در حین توقیف‌ها ساعتی راننده حتماً می‌بایست در کنار خودروی خود حضور داشته که این خود یک نوع تنبیه اجتماعی است.

وی ادامه داد: در مواقع شب همکاران بنده در خصوص تست سلامت رانندگان اقدام می‌کنند و رفتار رانندگان رصد می‌شود و توسط تیم‌های پلیس بزرگراه این موارد به جد برخورد و پیگیری می‌شود

سرکلانتر پلیس بزرگراه‌های پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در این خصوص در وحله اول و بار نخست گواهینامه ۳ ماه توقیف می‌شود و مقام قضائی این موضوع را تعیین تکلیف می‌کند و برای بار دوم اگر این موضوع تکرار شود به مدت ۶ ماه گواهینامه راننده توقیف و جریمه ۶۰۰ هزار تومانی نیز دارد که مجازات اجتماعی نیز از سوی مقام محترم قضائی در نظر گرفته خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر