کد مطلب: 189047
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۱۰
دبیر ستاد شاهد وزارت آموزش و پرورش از آغاز ثبت‌نام در مدارس شاهد خبر داد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زهرا پناهی‌روا؛ مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اعلام خبر آغاز ثبت‌نام  در مدارس شاهد اظهار کرد: با توجه به جایگاه مدارس شاهد به عنوان مدارس مورد وثوق دانش‌آموزان و خانواده‌ها و لزوم خدمات شایسته به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جایگاه این مدارس به عنوان پایگاه‌های اصلی انقلاب اسلامی در جهت کیفیت بخشی این مدارس دارند، برنامه ریزی برای ثبت‌نام این مدارس در سال تحصیلی 1403-1404 با حساسیت دنبال و شیوه‌نامه ثبت‌نام مدارس شاهد ابلاغ شد.

وی در ادامه گفت: این شیوه‌نامه در اجرای اساسنامه طرح شاهد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبات جلسه اخیر ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به ریاست جناب آقای دکتر صحرائی؛ وزیر محترم آموزش و پرورش و با حضور برخی معاونین و مدیران کل حوزه ستادی و مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران ابلاغ شده است.

عضو شورای معاونین وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: پیش ثبت‌نام مدارس شاهد به صورت الکترونیکی در سراسر کشور از طریق درگاه my.medu.ir و اتصال به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند انجام می‌شود.

وی بیان کرد: زمان‌بندی پیش ثبت‌نام جهت اطلاع دانش‌آموزان و اولیا به این شرح است: پایه اول ابتدایی از یکم خردادماه تا 20 خرداد، پایه هفتم (دوره اول متوسطه) از 21 خردادماه لغایت دهم تیرماه و پایه دهم (دوره دوم متوسطه) از اول تیرماه شروع و تا 20 تیرماه انجام خواهد شد. همچنین زمان پیش ثبت‌نام دانش‌آموزان در میان پایه‌های مدارس شاهد در کلیه دوره‌های تحصیلی از اول تا پانزده مردادماه است. 

وی تاکید کرد: بدیهی است پس از اتمام این زمان‌بندی‌ها، دانش‌آموزانی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، با اطلاع‌رسانی که از طریق مدرسه صورت خواهد گرفت، برای ارائه مدارک و تکمیل ثبت‌نام به مدرسه مراجعه خواهند نمود و اولیای عزیز و بزرگوار از حضور در مدرسه جهت پیش ثبت‌نام جدا خودداری کنند. 

دبیر ستاد مرکزی شاهد وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از تلاش‌های کلیه مدیران مدارس شاهد در سطح کشور تاکید کرد: با توجه به اهداف طرح پراکنده شاهد و اولویت فرزندان طرح شاهد در استفاده از فوق برنامه‌ها، فضا و امکانات آموزشی و پرورشی مدارس شاهد، ستادهای اجرایی شاهد استان،  شهرستان، مناطق و نواحی با هماهنگی‌های لازم از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران، شرایط ثبت‌نام و ادامه تحصیل دانش‌آموزان طرح شاهد را فراهم می‌کنند.

پناهی‌روا گفت: سنجش آغازین برگزاری کلاس‌های پیش‌نیاز و مهارت‌آموزی و ... در تمامی دوره‌های تحصیلی براساس ضوابط مندرج در شیوه‌نامه برنامه هفتگی مدارس شاهد نیز از جمله مواردی است که مدیران مدارس شاهد بر آن اهتمام خواهند داشت.

وی اضافه کرد: نام مدارس شاهد با شهید و شهادت گره خورده و دارای تقدسی است که باید همه تلاش کنیم حافظ این نام مقدس باشیم. استقبال از مدارس شاهد یعنی مردم به این مدارس اعتماد دارند.

منبع : تسنیم