ترامپ در دیدار با پوتین:

ملاقات با شما مایه افتخار من است

کد مطلب: 92940
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۰
سران روسیه و آمریکا در حاشیه نشست گروه ۲۰ با یکدیگر دیدار کردند.
ملاقات با شما مایه افتخار من است
 
به گزارش ایران خبر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نخستین دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکای اش در حاشیه اجلاس گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان تاکید کرد همواره گفتگو بین دو طرف مفید است.

ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه در حاشیه نشست گروه بیست امروز اولین نشست رسمی دو جانبه خود را آغاز کردند.

در حالیکه پوتین به رئیس جمهور آمریکا گفت: از دیدار با شما خرسندم، ترامپ نیز در پاسخ گفت: دیدار با شما مایه افتخار من است.

رئیس جمهور روسیه ابراز امیدواری کرد دیدار او با همتای روسی اش نتایج مثبتی در زمینه روابط دوجانبه و مسایل بین الملل داشته باشد.

پوتین در نخستین دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکای اش در حاشیه اجلاس گروه بیست در شهر هامبورگ آلمان گفت: امیدواریم در این دیدار با بررسی مسایل دوجانبه و بین المللی به نتایج عملی برسیم. گفتگوهای تلفنی بین روسهای جمهور روسیه و آمریکا برای حل مسایل کافی نیست و باید دیدار رودرو صورت گیرد.

ولادیمیر پوتین گفت: من با دونالد ترامپ چندین بار تلفنی درباره مسائل دو جانبه و بین المللی بسیار مهم صحبت کرده ام. اما گفتگوهای تلفنی هرگز کافی نیست. ما دوست داریم تحولات مثبتی میان دو کشور رخ دهد و بتوانیم از طریق همکاری با یکدیگر مشکلات بزرگ بین المللی را حل کنیم. قطعا برای این منظور نیاز به دیدارهای شخصی است. من خوشحالم که توانسته ام شخصا با شما آقای رئیس جمهور ملاقات کنم. امیدوارم همانطور که شما هم گفتید دیدار ما نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

ترامپ هم ابراز امیدواری کرد این دیدار نتایج مثبتی در صحنه بین المللی و جهانی داشته باشد.

وی گفت: در این دیدار درباره چند مسئله گفتگو کردیم و مسایل بسیار خوب پیش می رود.

رئیس جمهور آمریکا گفت: رئیس جمهور پوتین و من درباره مسائل مختلفی با یکدیگر گفتگو کردیم. فکر می کنم گفتگوی ما خیلی خوب پیش رفت و گفتگوهای خیلی خوبی داشتیم. روشن است که این گفتگوها ادامه پیدا خواهد کرد. ما انتظار داریم اتفاقات بسیار مثبتی برای روسیه و آمریکا و همه ، رخ دهد. برای من افتخار است که با شما هستم.

کرملین پیش از این اعلام کرده بود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی روز جمعه در حاشیه نشست گروه 20 در هامبورگ برای نخستین بار با یکدیگر دست دادند.

به نقل از خبرگزاری صداوسیما، دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت : آنها دست یکدیگر را فشردند و گفتند جداگانه با یکدیگر دیدار می کنند و به زودی همدیگر را می بینند.
منبع : تسنیم