کد مطلب: 179795
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۸
قطعات زیادی وجود دارد که وسیله نقلیه شما را تشکیل می­دهد و هر یک نقش حیاتی در عملکرد آن ایفا می­کند. به لطف عملکرد این قطعات است که می­توانید از مکانی به مکان دیگر حرکت کنید. اما این نکته مطرح است که برای تهیه و خرید لوازم خودرو اصل با قیمت مناسب، به کجا باید مراجعه کرد؟
فروشگاه لوازم خودرو در یک قدمی شما
 
خرید قطعات خودرو
قسمت‌های مختلف ماشین و کارهایی که انجام می‌دهند تنوع زیادی دارند. داشتن دانش مختصر از اجزای اصلی و عملکردهای خودرو، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید خریدی مطمئن­تر داشته و قطعات خودروی خود را به راحتی انتخاب کنید.
در ابتدا اشاره کنیم که از مهم­ترین لوازم در لیست قطعات خودرو، می­توان به موتور اشاره کرد. اکثر وسایل نقلیه مدرن، با موتورهای احتراق داخلی کار می­کنند که با احتراق مخلوطی از هوا و سوخت که پیستون‌ها را به حرکت در می­آورد، انرژی تولید می­کنند.
موتورهای الکتریکی نیز وجود دارند که انرژی را در باتری­های قابل شارژ ذخیره می­نماید. وسایل نقلیه با موتورهای الکتریکی، سریع­تر از خودروهایی با موتورهای سوختی شتاب می­گیرند. در صورتی که دارای یکی از خودروهای سایپا هستید، می­توانید لوازم یدکی سایپا را از یدک مارکت تهیه کنید. در اینجا، لوازم خودرو با قیمت مناسب ارائه می­شود.

خرید باتری از فروشگاه لوازم یدکی خودرو
از دیگر لوازمی که می­توانید در فروشگاه لوازم یدکی خودرو به صورت آنلاین تهیه کنید، باتری ماشین است که چندین وظیفه مهم را از جمله تامین برق وسیله نقلیه برای استارت برعهده دارد. همچنین تضمین می­کنند که سایر اجزای الکتریکی در ماشین شما به درستی کار می­نمایند.
هنگامی که متوجه ایراداتی مانند شنیدن صدای کلیک در حین چرخاندن کلید یا کاهش نور چراغ‌های جلو می‌شوید، خوب است که به باتری خود نگاه کنید. در میان لوازم خودرو، باتری­ها یکی از موارد اساسی هستند که در صورت عدم عملکرد مناسب، شما را متوقف خواهند کرد.
وظیفه دینام در قطعات خودرو
اگر دارای خودرویMVM  هستید، می­توانید در میان لوازم یدکی ام وی ام، قطعاتی مانند دینام را از یدک مارکت با قیمت مناسب تهیه کنید. دینام وظیفه تولید برق را بر عهده دارد. با تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی در حین کارکرد خودرو، باتری شما را شارژ نگه می‌دارد. با شارژ مداوم باتری در طول هر سفر، ماشین و تمام اجزای الکتریکی به درستی کار می­کنند.
علائم خرابی یا فرسودگی دینام مشابه علائم باتری است. این موارد شامل کم نور شدن چراغ جلو و مشکل در راه­اندازی خودرو می باشد. نادیده گرفتن مشکلات دینام می­تواند باعث مشکلات باتری گردد که به نوبه خود باعث سرگردانی شما خواهند شد.
قطعات ترمز در خودروهای سایپا
قطعات ترمز، در میان لوازم خودرو در برندهای مختلف، یکی از حیاتی­ترین عناصر هستند. هنگامی که از قطعات نامناسب برای این بخش از ماشین استفاده می­شود، می­تواند امنیت و جان افراد را به خطر بیاندازد. در واقع، ترمز ماشین، برای کمک به کاهش سرعت و توقف وسیله نقلیه و همچنین نگه­داشتن آن در زمان پارک در جای خود استفاده می­شود.
قطعات سیستم ترمز دیسکی شامل کالیپر، روتور و لنت می­باشد. سیستم­های ترمز درام از درام ترمز و کفشک تشکیل شده است. همه این قطعات به مرور زمان فرسوده می­شوند و هرگونه تغییر در نحوه صدا یا احساس ترمز شما باید باعث شود آنها را بررسی کنید. می­توانید برای تهیه این قطعات خودرو، از طریق فروشگاه لوازم یدکی خودرو به صورت آنلاین اقدام کنید.
خرید رادیاتور از فروشگاه لوازم یدکی MVM
در لیست لوازم خودرو، رادیاتور را خواهید داشت. موتور خودروی شما در هنگام کار گرمای زیادی ایجاد می­کند، بنابراین منطقی است که یک سیستم خنک­کننده برای مدیریت آن وجود داشته باشد. رادیاتور یکی از اجزای اصلی این سیستم است. این کار برای حذف گرما از طریق مایع خنک­کننده قبل از بازگشت به موتور شما کار می­کند.

هنگامی که رادیاتور MVM از فروشگاه لوازم یدکی ام وی ام معتبر تهیه می­شود، می­تواند تضمین کند که موتور شما بیش از حد گرم نمی­شود و باعث افزایش کارایی و طول عمر خواهد شد. این امکان فراهم است تا با کنترل سطح مایع خنک­کننده در خودروی خود، سلامت رادیاتور را تضمین نمایید.

نقش گیربکس در انتقال خودرو
در میان قطعات خودرو ، گیربکس که به عنوان جعبه دنده خودرو نیز شناخته می­شود، همان قطعه­ای است که نیروی موتور را گرفته و از طریق اجزای مختلف به چرخ­ها منتقل می­کند. بدون آن، خودروی شما هرگز حرکتی نخواهند داشت.
گیربکس‌های دستی، به عنوان بخشی از لوازم خودرو، توسط راننده با استفاده از اهرم دنده یا شیفتر در داخل خودرو کنترل می‌شوند، در حالی که گیربکس‌های اتوماتیک برای تعویض دنده به راننده نیاز ندارند. چه گیربکس دستی باشد و چه اتوماتیک، در داخل گیربکس فعالیت­های زیادی در جریان است.
تعویض مایع گیربکس، در فواصل زمانی توصیه شده سازنده، به شما کمک می­کند تا این قطعه مهم را حفظ کرده و از فرسودگی آن جلوگیری نمایید. خرید این قطعات از فروشگاه لوازم یدکی خودرو می­تواند این اطمینان را ایجاد کند که اصالت لازم را داشته و طول عمر مناسبی را حفظ خواهد کرد.
کمک فنر در لوازم خودرو برند سایپا
سیستم تعلیق در ماشین شما به تثبیت آن در حین رانندگی کمک می­کند. به این ترتیب، سواری نرمی خواهید داشت و هر بار که به یک دست­انداز یا شیب برخورد می­کنید، به اطراف پرتاب نخواهید شد. قسمت­های زیادی سیستم تعلیق را تشکیل می­دهند. کمک فنرها در لیست لوازم خودرو، نقش مهمی در این سیستم خواهند داشت.
کمک فنرها به تثبیت وسیله نقلیه شما در حین رانندگی کمک می­کنند. عملکرد اصلی کمک فنرها، اطمینان از تماس لاستیک­های خودرو با جاده است. تهیه کمک فنرهایی با کیفیت مناسب و مرغوب، به شما امکان می‌دهد تا با خیال راحت و کارآمد رانندگی کنید.
خرید آنلاین لوازم خودرو
یکی از فروشگاه­های آنلاینی که به صورت تخصصی بر روی تامین لوازم یدکی خودرو و قطعات آن فعالیت داشته و اعتبار بالایی در این خصوص دارد، یدک مارکت است. شما به سادگی می­توانید با ثبت سفارش، قطعه مورد نظر خود را در کوتاه­ترین زمان، در آدرس خود تحویل بگیرید. این در حالی است که قیمت­های ارائه شده توسط این مرکز، کاملا مناسب است.