کد مطلب: 108182
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
زرافه قلبی به وزن حدود ۱۰ الی ۱۲ کیلو گرم دارد که می تواند نمادی برای توجه به احساس و نیاز باشد. همچنین فشار خون بالای زرافه می تواند نمادی از قدرت قلب زرافه باشد که حتی شاید بتوان گفت قوی ترین قلب را بین حیوانات دارد.
 
به گزارش ایران خبر، بلندی گردن زرافه امکان دیدی وسیع تر را فراهم می کند، تا بتواند برای حرکت گزینه های متفاوتی را در نظر بگیرد.بزاق دهان زرافه این خاصیت را دارد که تیغ و خار گیاهان را نرم نموده و قابل خوردن نماید.زرافه پای قدرتمندی دارد که می تواند حتی شیر را در زمانی که به زرافه حمله می کند تا چند متر پرت کند.سخت ترین کار برای زرافه نوشیدن آب است. بدنش در هنگام نوشیدن آب وضعیت خاصی پیدا می کند که او را آسیب پذیر می کند،در این هنگام است که درندگان به او حمله می کنند.
زرافه به خاطر قد بلندش ، نمی تواند از علف های روی زمین استفاده کند. اوعاشق برگ های درخت اقاقیا است و می تواند با گردن بلند وزبان درازش (که اندازه ی آن گاهی به ۵۰ سانتی متر هم می رسد) به شاخه های بلندتر این درخت دسترسی داشته باشد. زرافه از زبان درازش فقط برای غذا خوردن استفاده نمی کند. این زبان دراز ، یک محافظ خوب در برابر آفتاب سوختگی است و علاوه بر آن زرافه با زبانش، بینی و گوش هایش را تمیز می کند!کلمه ی ” زرافه ” یک کلمه ی سُریانی است که وارد زبان عربی شده است و معنی آن ، پیاده ُروی سریع است . اما در فارسی ، به این جانور به خاطر شباهتش به سه جانور دیگر، ” شتر، گاو، پلنگ ” گفته می شود.