نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
خوزستان؛ پربارش‌ترین
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۷

خوزستان؛ پربارش‌ترین

ارتفاع کل ریزش های جوی از اول مهر تا ۲۱ بهمن سال آبی ۹۸-۹۷ بالغ بر ۱۵۲.۲ میلیمتر است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ( ۴۶.۵ میلیمتر) ۲۲۷.۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 
 
نگاهی به داستان بدهی شرکت ملی نفت
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹

نگاهی به داستان بدهی شرکت ملی نفت

بر اساس گفته کارشناسان بدهی۵۰ میلیارد دلاری شرکت ملی نفت ایران مقوله جدیدی نیست و برای همه شرکت های نفتی بزرگ دنیا نیز صدق می کند چرا که سرمایه گذاری خارجی در دایره بدهی ها قرار می‌گیرد.

 
 
لزوم ورودکمیسیون‌های مجلس
۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲

لزوم ورودکمیسیون‌های مجلس

مطابق گزارش آژانس انرژی آمریکا تا سال ۲۰۴۰ میلادی نفت همچنان جایگاه نخست را در تأمین انرژی جهان دارد اما موافقان معاهده پاریس در ایران معتقدند مصرف این سوخت بزودی به شدت کاهش می یابد.

 
 
انبوه‌ساز دنبال سود حداکثری
۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸

انبوه‌ساز دنبال سود حداکثری

کارشناسان معتقدند انبوه سازی مسکن به روش مشارکتی، منجر به عرضه به موقع مسکن، تنظیم بازار مسکن و اشتغالزایی ناشی از تولید مسکن نخواهد شد.

 
 
از SPV خبر نشد
۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵

از SPV خبر نشد

در حالی که موگرینی از اجرای سازوکار مالی تسهیل تجارت با ایران تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داده بود، با پایان یافتن این سال هنوز خبری از گام عملی برای سازوکار مالی جدید موسوم به SPV نیست.

 
 
هشدارهایی که جدی گرفته نشد
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳

هشدارهایی که جدی گرفته نشد

خودروسازان در حالی علیرغم تعهدات قبلی به مشتریان، هنوز هم ولع ثبت‌نام‌های جدید را دارند که شرکای خارجی‌شان می‌گویند نسبت به پیش‌فروش‌های بی‌برنامه و عدم تامین قطعه، به آنها هشدار داده بودند.

 
 
فراز و وفرود یارانه از ۸۹ تا ۹۷
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

فراز و وفرود یارانه از ۸۹ تا ۹۷

یارانه نقدی که مهمان هشت ساله اقتصاد ایران است پس از وعده‌ها و پول‌پاشی‌های بی‌تاثیر فراوان، در صورت تصویب مجلس بالاخره در سال آینده به صورت هدفمند پرداخت خواهد شد.

 
 
مسکن در گرداب سودجویی
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۰

مسکن در گرداب سودجویی

تمام نماگرهای بازار مسکن روند کاهشی در پیش گرفته‌اند اما قیمت جدا از شاخص‌های دیگر همچنان افزایشی است. تعداد معاملات کم شده، نرخ اوراق مسکن سقوط کرده، ارزش تسهیلات پرداختی به نسبت قیمت ملک افت کرده اما قیمت مسکن از آبان گذشته تا آبان امسال در تهران 91 درصد و در مراکز استان‌ها 39 درصد رشد داشته است.

 
 
تکرار دور باطل رکود و تورم
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳

تکرار دور باطل رکود و تورم

بانک‌های خصوصی در حال افزایش نرخ بهره هستندوبانک مرکزی تمایلی به برخورد با این روند ندارد.افزایش نرخ بهره شایدتورم ایجادشده را کنترل کنداما مانند چند ماه اخیر زمانی به یکباره فوران خواهدکرد.

 
 
بورس؛ تجربه‌ای که با موفقیت آغاز شد
۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵

بورس؛ تجربه‌ای که با موفقیت آغاز شد

طلسم فروش نفت ایران در بورس بالاخره ششم آبان شکسته و طلای سیاه با موفقیت روانه رینگ بین المللی بورس انرژی شد تا خط بطلان دیگری بر تلاش‌ها برای تحریم نفت ایران کشیده شود.

 
 
دغدغه مردم و آينده نگري كشور
۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲

دغدغه مردم و آينده نگري كشور

دکتر ارسلان فتحی پور، عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران: موضوع راي اعتماد مجلس به انتخاب چهار وزير اقتصاد و دارايي، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازي، كار، تعاون و رفاه اجتماعي، توسط رئيس جمهور، در مقطع كنوني اقتصاد ايران كه در شرايط تحريم آمريكا قرار داد و دور دوم تحريم هاي نفتي و بانكي آغاز خواهد شد،...

 
 
سکان وزارت صنعت و معدن در انتظار ...
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵

سکان وزارت صنعت و معدن در انتظار ...

زمانیکه بحرانی کشور را فرامیگیرد درست همان زمانیست که نیاز به مدیر و متخصص و متبحر ملموس تر از قبل میشود و باز هم یاد واژه های تکراری شایسته سالاری میشویم که در اکثر اوقات نقد جدی به بدنه مدیریتی تلقی میشود.

 
 
تنها راه غلبه بر چالش قاچاق
۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵

تنها راه غلبه بر چالش قاچاق

کارشناسان معتقدند فعال سازی دوباره کارت های سوخت و اصلاح نرخ، تنها راه جلوگیری از قاچاق گسترده سوخت است و دولت می تواند با اتخاذ تدابیری، در این زمینه عدالت را نیز رعایت کند.

 
 
سرمایه‌تان را بچسبید!
۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲

سرمایه‌تان را بچسبید!

درحالی که امروز دادستان تهران از فرار متهم پرونده سکه ثامن از کشور خبر داد، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر ضمن ممنوع اعلام کردن هرگونه معاملات طلا، جواهر و سکه در فضای مجازی، توصیه کرد که مردم طلای آب شده، طلای دست دوم و قسطی نخرند. همچنین سکه را فقط از واحدهایی که "جواز سکه‌فروشی و هلوگرام اتحادیه"...

 
 
بیمه قراردادیا جبران کسری تامین اجتماعی؟
۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸

بیمه قراردادیا جبران کسری تامین اجتماعی؟

کارشناسان بسیاری بیمه تامین اجتماعی را یکی از مهم‌ترین موانع فضای کسب‌وکار در ایران مطرح و عنوان می کنند دریافت بیمه قرارداد به مالیاتی سنگین برای پروژه‌ها تبدیل شده‌است.

 
 
تداوم رکود تورمی با رشد ملایم قیمت
۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸

تداوم رکود تورمی با رشد ملایم قیمت

کارشناسان اقتصادی معتقدند رکود تورمی حاکم بر بازار مسکن در نیمه دوم امسال تداوم خواهد یافت اما شیب افزایش قیمت ها نسبت به نیمه نخست سال جاری آرام تر خواهد بود.

 
 
اپراتورها تخلفی نکردند؟
۲۷ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴

اپراتورها تخلفی نکردند؟

نارضایتی کاربران از تغییر بسته‌های اینترنت موبایل و ادعای‌ آنان مبنی بر افزایش قیمت‌ها در حالی است که به گفته کارشناسان، مطابق مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تخلفی از سوی اپراتورها رخ نداده است.

 
 
رشد ۶۲ درصدی قیمت ؛کاهش ۲۸ درصدی معاملات
۲۲ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴

رشد ۶۲ درصدی قیمت ؛کاهش ۲۸ درصدی معاملات

در حالی که بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل رشد ۶۲ درصدی داشته، اما از نظر تعداد معاملات کاهش ۲۸ درصدی را تجربه کرد.

 
 
سرگردان میان اجرا و اصلاح
۲۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸

سرگردان میان اجرا و اصلاح

در حالی که طی هفته های اخیر برخی موانع اجرای قانون پیش فروش ساختمان در تهران، پس از ۸ سال از زمان تصویب برطرف شد، ماه گذشته طرح اصلاح ساختاری این قانون در مجلس اعلام وصول شد.

 
 
بازار در التهاب!
۱۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹

بازار در التهاب!

رییس انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان محصولات دخانی از ورود پول‌های سرگردان به خرید سیگار توسط افراد غیر مرتبط خبر داد و اعلام کرد: سیگارهای خریداری شده به پستوها منتقل شده و شاهد التهاب در بازار محصولات دخانی هستیم.