اقتصاد
 
درآمد نفتی ایران امسال به ۴۱ میلیارد دلار می‌رسد

درآمد نفتی ایران امسال به ۴۱ میلیارد دلار می‌رسد

وزیر نفت با بیان اینکه برآورد می‌شود فروش نفت و میعانات گازی تا پایان سال به ۴۱ میلیارد دلار برسد، اظهار کرد: البته به این معنی نیست که ۴۱ میلیارد دلار وصولی داریم، زیرا وصولی‌ها با چند ماه تاخیر حاصل می‌شود.

 
 

با تصویب مجلس؛

کارفرمایانی که نیروهای جوان را استخدام کنند، از پرداخت حق کارفرمای بیمه معاف می‌شوند

برای ترغیب کارفرمایان بخش خصوصی به جلب نیروی کار جوان، کارفرمایانی که اقدام به استخدام نیروهای جوان جویای کار کنند، از پرداخت حق کارفرمای بیمه معاف می‌شوند.

 

مشکلات کسب و کار در کلان شهرها؛

درآمد پایدار از طریق پرورش الاغ

مرکز پژوهش‌های مجلس در روزهای پایانی هفته گذشته گزارشی از مهم‌ترین مشکلات کسب و کار خرد در شهر تهران را منتشر کرد که با بررسی آنها می‌توان زوایای تازه‌ مشکلات کسب و کار در کلان‌شهرها را استخراج کرد.

 

اوضاع بد ملت در نیمه نخست 95 ؛

سود خالص بانک ملت ۹۸ درصد افت کرد

اخلاقی فیض آثار اعلام کرده که کسری ۳ هزار میلیارد تومانی ذخایر بانک ملت مورد بازنگری قرار گرفته و تعدیل شده و تصریح کرد که پس از تغییر صورت گرفته در کسری ذخایر و تعدیل ها، بانک مرکزی درخواست کرد تمام ...

 

آیت‎الله جوادی آملی:

در صورت عمل به قرآن ما نه کارتن‎خواب خواهیم داشت و نه فقیر

حضرت آیت‎الله جوادی آملی گفت: ربا را دیگران تیزهوشی و زیرکی می‎دانند و قرآن آن را کار مخبطانه عنوان می‎کند، در صورت عمل به قرآن ما نه کارتن‎خواب خواهیم داشت و نه فقیر خواهیم داشت و نه دیگر زندان‎های ما ...

 

بررسی میزان مالیات بر درآمد در ایران؛

تفاوت حقوق ۲ میلیونی با حقوق ۱۰ میلیونی در نرخ مالیات

در وضع موجود نرخ مالیاتی کشور، نرخ مالیات برای فردی که ماهانه ۵ میلیون تومان درآمد دارد تفاوت چندانی با فردی که ۲ میلیون تومان دریافت می‌کند ندارد.

 

ارسلان فتحی‌پور، مدیرعامل شرکت ایران‌ترانسفو:

مشکلات ايران ترانسفو با تعامل و همکاری مدیران استان و جلب حمایت وزرا و مدیران ملی برطرف خواهد شد

در سی و دومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در دولت تدبير و اميد با حضور استاندار زنجان و جمعی از مدیران استانی، مدیرعامل شرکت ایران‌ترانسفو زنجان مشکلات این شرکت را مطرح نمود و تصمیمات لازم ...

 

ماهی ارزان شد؛

نرخ جدید انواع مرغ و مشتقات آن اعلام شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده 4 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در مراکز خرده فروشی 6 هزار و 950 تومان است.

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران:

داروهای بی مصرف در خانه ها چندین دلار ارزش دارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:در بررسی انجام شده در کل کشور مشخص شده که میزان داروهای بی‌مصرف داخل یخچال‌های مردم ارزشی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار دارد که این امر در تعارض با اقتصاد مقاومتی است.

 

رئیس شرکت ایرباس بعد از امضای فروش 100 هواپیما:

اولین هواپیما تا کمتر از یک ماه به دست ایران میرسد/ این توافق تنها محدود به فروش هواپیما نیست

رئیس شرکت ایرباس بعد از امضای فروش 100 هواپیما به ایران اعلام کرد:توافق ایرباس با ایران تنها محدود به فروش هواپیما نیست بلکه آموزش خلبان، تعمیرات و نگهداری هواپیما و مدیریت ترافیک هوایی را نیز شامل می‌شود...

 

صبح امروز برگزار شد؛

مراسم تودیع و معارفه ارسلان فتحی‌پور به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت ایران ترانسفو

مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت ایران ترانسفو، جناب آقای دکتر فتحی پور با حضور اعضای محترم هیئت مدیره، مدیران و معاونین گروه صنعتی ایران ترانسفو در سالن سمینار شرکت ایران ترانسفو برگزار گردید.

 

وضعیت قیمت خودرو در کشور؛

کیفیت خودروهای داخلی فدای کمیت شد

از 41 مدل خودروی تولید داخل کیفیت 28 نوع بطور میانگین کمتر از 1.5 ستاره به خود اختصاص داده‌اند.