کد مطلب: 127906
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۱
به یاد بیاوریم روزهایی که در کنار هم بودیم و دوباره آن روزها را تکرار کنیم؛ امروز به همان همدلی و همزبانی نیاز داریم.
 
به گزارش ایران خبر،  

معاون اول رئیس جمهوری گفت: ملت ایران در شرایط دشوار جنگ تحمیلی و سال های آغازین پیروزی انقلاب، معنای ملت بودن را به دنیا نشان داد و امروز نیز با اتکا به ملت ایران، قادر هستیم از همه دشواری های فراروی کشور عبور و همدلی انقلابی را تکرار کنیم.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری دوشنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن شهر شیراز با بیان این که انقلاب اسلامی مانند ایران، امام و رهبری متعلق به همه ایرانیان است، به سال های نخست انقلاب اشاره کرد و گفت: به یاد بیاوریم روزهایی که در کنار هم بودیم و دوباره آن روزها را تکرار کنیم؛ امروز به همان همدلی و همزبانی نیاز داریم.

این عضو هیات دولت گفت: دشمن به دنبال چند دستگی ، ایجاد یاس و ناامیدی و بی اعتمادی است، ما نیاز به وحدت و انسجام و گفت و گو داریم.

وی با بیان این که درس های زیادی از انقلاب آموختیم، گفت: انقلاب اسلامی سرمایه مهم ما برای گذر از مشکلات است و امروز با تقویت روح همبستگی، مشارکت عمومی و امید به آینده قادر هستیم که بر مشکلاتی که دشمنان پیش روی ملت ایران گذاشته اند فائق آییم.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: انقلاب اسلامی مثل ایران، اسلام، امام و رهبری متعلق به همه ایرانیان است و باید بگذاریم همه به انقلاب دلبسته باشند.

جهانگیری گفت: هیچ گروهی نمی تواند انقلاب را به نام خود مصادره کند و انقلاب متعلق و متکی به همه ایرانیان در سراسر کشور است.

وی در ادامه به فرایند شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی از معدود انقلاب هایی بود که به سرعت به نظام خودش رسید و امام خمینی در کمتر از 50 روز، با رای مردم نظام اسلامی را در کشور مستقر کرد و در کمتر از یکسال، قانون اساسی کشور تدوین شد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: این موضوع پیامی دارد و آن این که انقلاب اسلامی، خواسته ها و آرمان ها خود را از طریق قانون پیگیری می کند و قانونگرایی و حرکت بر مدار قانون در این انقلاب اصل است.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: حضور مردم در شرایطی که با مشکلات معیشتی و سختی هایی مانند بیکاری روبرو هستند نشان داد که شرایط سخت داریم ولی بن بست نداریم و با اتکا به نیروی لایزال الهی و تدبیر رهبری و مسئولان و حمایت مردم از این مشکلات عبور می کنیم.

جهانگیری با اشاره به برنامه ریزی های دولت تدبیر و امید برای گذر از مشکلات فراروی کشور گفت: در این راستا، برنامه داریم تا هم معیشت مردم و هم اقتصاد کشور را سامان دهیم و در این عرصه، دست نیاز به سوی نخبگان، صاحب نظران و دلسوزان نظام دراز می کنیم تا از این دوره دشوار عبور کنیم.

جهانگیری، اعلام برخی دستگاه های اطلاعاتی آمریکا مبنی بر این که ایران تخلفی در موضوع هسته ای نداشته است را یادآور شد و گفت: رئیس جمهوری آمریکا با بی اعتنایی به این گزارش ها، به گزارش این سازمان تروریستی (گروهک تروریستی منافقین) استناد می کند که ایران تخلف کرده است.

وی خطاب به مسئولان کاخ سفید گفت: از یک گروه تروریستی حمایت می کنید و به ملت قهرمان ایران تهمت تروریست می زنید؟

معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: جنگ را شما به ملت ایران تحمیل کردید و امروز جنگ اقتصادی.

وی ادامه داد: آمریکایی ها دروغ می گویند که هدف آنها از تحریم های خصمانه، نظام و دولت ایران است، آنها درکتاب هنر تحریم نوشته اند ما باید از دستیابی ملت ایران به نیازهای اصلی خود ممانعت کنیم تا شورش شود.

معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، از عدالت به عنوان یکی از بزرگترین خواسته های ملت ایران و یکی از دستاوردهای نظام یاد کرد و گفت: هرچند تلاش زیادی در این مسیر داشته ایم اما راه نرفته زیادی نیز فراروی خود داریم و تا تحقق کامل عدالت و رفع محرومیت از روستاها از پا نخواهیم نشست.

منبع : ایران آنلاین