کد مطلب: 128102
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷
سرلشکر باقری با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا از سوریه بیشتر یک ادعاست، تاکید کرد: کشورهای ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج سریع‌تر نیروهایی اشغالگر سوریه هستند.
 
به گزارش ایران خبر،  به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، امروز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) با ارتشبد «سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه و سپهبد «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در سوچی روسیه دیدار و رایزنی کرد.
در این دیدارها موضوعات و محورهای مهم همکاری‌های دفاعی و نظامی مقابله با تروریسم در سوریه، تأمین امنیت شرق فرات در صورت خروج آمریکا از این مناطق، تصمیم‌گیری در مورد عملیات پاکسازی تروریست‌ها در ادلب و توسعه مناطق کاهش تنش، مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مذاکرات با تأکید بر اینکه اعلام خروج آمریکا بیشتر یک ادعا است تاکید کرد: کشورهای ایران روسیه و ترکیه به عنوان کشورهای ضامن، خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهایی شدند که بدون هماهنگی با دولت قانونی سوریه در برخی نقاط این کشور حضور داشته و مناطقی را اشغال کرده است.
در این اجلاس همچنین تاکید شد نیروهای مسلح ایران و روسیه، بنا به درخواست و دعوت دولت قانونی سوریه در این کشور حضور دارند.
سرلشکر باقری گسترش مناطق کاهش تنش کمک به بازگشت مهاجرین به شهرها و روستاها، تامین امنیت مناطق آزاد شده و پاکسازی میادین مین و مناطق آلوده را از اولویت های همکاری های سه جانبه نیروهای مسلح ایران روسیه و ترکیه عنوان کرد که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی تأکید کرد با توجه به اهمیت تهاجمات هوایی رژیم صهیونیستی، علاوه بر نقض حاکمیت سوریه موجب اختلال در روند عملیات مقابله با تروریسم و بازگشت ثبات و امنیت به سوریه شده است، این تجاوزات بایستی به شدت محکوم و از ادامه آن خودداری شود.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در ادامه سفر خود به روسیه عصر امروز در اجلاس سه جانبه روسای جمهور ایران روسیه و ترکیه شرکت و به تهران بازخواهد گشت.
 
منبع : خبرگزاری مهر